Cēsīs atklāj Latvijas pirmo “īsto” ugunsdzēsēju depo

Komentāri
Cēsīs atklāj Latvijas pirmo “īsto” ugunsdzēsēju depo
Foto: Kārlis Kristapsons, LNT ziņas

Ceturtdien Cēsīs atklāts jaunuzceltais Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo, kurš ir pirmais ugunsdzēsēju depo, kas Latvijas laikā celts kā jaunbūve un projektēts atbilstoši ugunsdzēsēju darba vajadzībām.

Tas atbilst Eiropas Savienības un vides aizsardzības normatīvajos aktos izvirzītajām prasībām. Līdz šim ugunsdzēsēji strādājuši tikai speciāli pielāgotās telpās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jaunais depo ir tehniskā bāze ugunsdzēsējiem, kuri ikdienā rūpējas par Cēsu un arī visas Vidzemes reģiona drošību. Depo celts, lai nodrošinātu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigādes Cēsu daļas darbiniekus ar darbam un tehnikas novietošanai piemērotām telpām.

Projekta īstenotājs ir valsts AS Valsts nekustamie īpašumi.

Kā norāda VAS Valsts nekustamie īpašumi, visi būvdarbi pabeigti saskaņā ar līgumu un grafiku. Vēl atsevišķus apzaļumošanas darbus plānots noslēgt līdz nākamā gada 31.maijam. Garāžas paredzētas deviņu automašīnu novietošanai, iekārtotas divas autoremontdarbnīcas un transporta mazgāšanas telpa.

Kopējā jaunbūves platība ir 3669 kvadrātmetri, savukārt būvdarbu izmaksas – 4 270 000 eiro.

Svinīgajā atklāšanas pasākumā piedalījās Iekšlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, VAS Valsts nekustamie īpašumi valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Tols, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta priekšnieks Oskars Āboliņš, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Jānis Rozenbergs, kā arī SIA “Modus būve” valdes priekšsēdētājs Jānis Sprūga.

Lasi vēl