Caurtekas izbūve Zaķupītē varētu izmaksāt 30 tūkstošus eiro

0 Komentāru
Caurtekas izbūve Zaķupītē varētu izmaksāt 30 tūkstošus eiro
Ilustratīvs foto: Patrick Feller /Flickr

Lai atjaunotu tiltiņu pār Zaķupīti Salacgrīvas novadā, pašvaldība būtu gatava šķirties no 30 tūkstošiem eiro, savukārt kāds portāla Skaties.lv lasītājs, kurš darbojas būvniecības nozarē, apgalvo, ka šī summa ir pārāk liela un darbus būtu iespējams veikt daudz lētāk.

Augusta beigās Salacgrīvas novada Lielupes pagastā, neizturot spēcīgās lietavas, tika aizskalots tiltiņš pār Zaķupīti. Patlaban tiek plānots to atjaunot, izbūvējot caurteku divu metru diametrā.

Būvniecības nozarē strādājošais lasītājs pauda bažas par to, ka lēstā būvdarbu summa – aptuveni 30 tūkstoši eiro –, kas, pēc viņa rīcībā esošās informācijas, varētu tikt atvēlēta caurtekas izbūvei, ir pārāk liela. Viņš pauda pārliecību, ka ”šādus darbus var izpildīt ne par tik milzīgu summu”. Tāpat aizdomas būvniecības nozarē strādājošajam radīja tas, ka par tiltiņa būvi nav izsludināts ”neviens konkurss”.

Kā portālam Skaties.lv skaidroja Salacgrīvas novada apsaimniekojamās teritorijas pārzinis Jānis Bergs, konkursu ir plānots izsludināt, un tas notiks sarunu procedūras veidā, kad uzvarētājs tiks izvēlēts no uzaicinātu uzņēmēju vidus. Uzaicinot komersantus, tiks vērtēts, vai viņi maz var izpildīt šo pasūtījumu.

Pēc teritorijas apsaimniekotāja paustā, ovālā divu metru diametra caurule, kas tikšot uzstādīta iepriekš esošo divu atsevišķu caurteku vietā, vien izmaksāšot aptuveni 26 tūkstošus eiro, un ”tad vēl klāt darbiņš”. Kopumā darbu izmaksas varētu sasniegt 30 tūkstošus eiro, lēsa J. Bergs.

Portāls Skaties.lv sekos līdzi izsludinātajam konkursam par būvdarbiem Lielupes pagastā!

0 Komentāru