Bauskā pulcēsies Latvijas biškopji

Komentāri
Bauskā pulcēsies Latvijas biškopji
Foto: Rakib Hasan Sumon/Flickr.com

Šajā nedēļas nogalē, 26. un 27. jūlijā, Bauskas pils estrādē notiks Latvijas Biškopības biedrības (LBB) rīkotais “Biškopju vasaras saiets 2014”, kas kopā pulcēs Latvijas biškopjus.

Saietā notiks arī konkurss, kurā Latvijas biškopji ar savu produkciju sacentīsies divās nominācijās – “Garšīgākais Latvijas medus 2014” un “Veiksmīgākā biškopības produkta etiķete 2014”.

Pirmās saieta dienas noslēgumā tiks arī sveikti profesionālās pilnveides kursu “Biškopība” absolventi.

“Biškopju vasaras saieta 2014” pirmajā dienā notiks biškopības inventāra izstāde un tirdzniecība, kā arī biškopju diskusijas interešu grupās par biškopjiem aktuālām bišu veselības tēmām.

“Šogad saietu apmeklēs arī viesi no Baltkrievijas, kuriem būs savs medus degustācijas stends, savukārt vakarā viesi sniegs koncertu. Pasākumā piedalīsies arī biškopji no Lietuvas,” stāsta Armands Krauze, Latvijas Biškopības biedrības valdes priekšsēdētājs.

Vakara koncertā uzstāsies folkloras kopa “Trejupe”, vidējās paaudzes tautas deju grupa “Biguļi”, savukārt zaļumballē dejas spēlēs grupa “Blēži”.

27.jūlija rītā būs pieredzes brauciens uz biškopja Jāņa Radziņa “Ībēnu” mājām, Valles pagastā. Jānis Radziņš ir biškopis ar vairāku desmitu gadu pieredzi un ir viens no lielākajiem Latvijas biškopjiem, savā dravā apsaimniekojot ap 400 bišu saimēm. Piesaistot Eiropas līdzekļus, Jānis ir spējis izveidot saimniecību, kas, pēc pasākumu organizatoru sacītā, ir labs piemērs ikvienam Latvijas biškopim. Viņš nebaidās arī apmācīt jaunos un labprāt savā dravā uzņem praktikantus no vietējām skolām.

Ieejas maksa pasākumā: LBB biedriem un viņu ģimenes locekļiem 7,00 eiro (uzrādot biedra karti), bērniem līdz 18.g.v. – bez maksas, pārējiem – 10,00 eiro.

Lasi vēl