“Balticovo” izmanto gāzes lielgabalus; vietējie iedzīvotāji satraukušies

Komentāri
“Balticovo” izmanto gāzes lielgabalus; vietējie iedzīvotāji satraukušies
f64

Olu ražotnes a/s “Balticovo” tuvumā dzīvojošie sūdzas, ka jau nedēļu no ražotnes teritorijas atskan šāvieni un to troksnis traucē cilvēkiem un mājdzīvniekiem, – vēsta reģionālais medijs “Bauskas Dzīve”.

Uzņēmuma ražošanas direktors Verners Rinkovičs portālam paskaidroja, ka troksni rada gāzes lielgabali, kurus ražotnē izmanto savvaļas putnu atbaidīšanai. Tas tiek darīts, lai novērstu dējējvistu inficēšanās risku ar Eiropā klejojošo putnu gripu.

Putnu gripa ir tuvāk nekā jebkad; jāievēro biodrošība, aicina PVD

“Sagaidot pavasari, kad palielināsies gājputnu pārvietošanās, ražošanas teritorijā ir uzstādītas papildu savvaļas putnu atbaidīšanas ierīces – profesionālie gāzes lielgabali, kas ar gāzes palīdzību rada šāvienu troksni dažādos virzienos, atbaidot savvaļas putnus no īpaši aizsargājamās ražošanas teritorijas,” “Bauskas Dzīvei” skaidroja V. Rinkovičs.

Uzstādītās ierīces ir atbilstīgi sertificētas, un to darbība atbilst likumdošanai, akcentē ražošanas direktors. Paredzams, ka gāzes lielgabali “Balticovo” darbosies līdz rudenim, kad gājputni būs devušies atpakaļceļā uz ziemošanas vietām.

Foto – “Balticovo” ražotne

Dzīvnieku tiesību aizstāvji atklāj pārkāpumus “Balticovo” vistu fermās; uzņēmēji pārmetumus noraida

Lasi vēl