Atkusnis radījis satraukumu Latvijas laukos – jaunā raža ir apdraudēta

1 komentārs

Zemnieki šobrīd ar bažām seko līdz laika prognozēm – atkusnis apsētos tīrumus padarījis viegli ievainojamus. Lieli mīnusi bez sniega segas tiem var nodarīt milzu postījumus, un var atkārtoties 2014. gada scenārijs, kad daudzviet graudaugus pavasarī bija jāpārsēj, vēsta raidījums 900 sekundes.

Valsts augu aizsardzības dienesta speciāliste Linda Būcēna vēro ziemājus pēc pēkšņās sniega kušanas. Vairāku tīrumu zeme jau ir atsalusi, taču laika apstākļi kultūraugiem vēl neļauj sākt augšanas procesu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Linda Būcēna, Valsts augu aizsardzības dienesta speciāliste: 

Ne lauksaimnieki, ne mēs esam priecīgi par šādu situāciju tagad, februāra pašā sākumā, bet sniegam nokūstot, situācija izskatās laba. Mēs ļoti ceram, ka pieturēsies vēsums, jo šis vēl nav laiks, kad jāsākas pavasarim.

Lai gan pēdējās nedēļas laikā stipri lija, ziemāji nav zem ūdens, un tie nenoslāps. Zemei vēl vajag mitrumu pēc pērnā gada ilgstošā rudens sausuma, kad tukšas palika daudzas akas.

Patlaban sniega sega no laukiem nokususi pilnībā, taču augi nav atsākuši savu veģetāciju. Ja būtu pretēji, un pēkšņi atgrieztos ziema, būtu risks, ka ziemāji varētu nopietni ciest.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl