Aizvadīti viduslaiku svētki Jaunpils pilī

Komentāri

Uz zirgiem jāj bruņās tērpti vīri, šķind zobeni, plīvo karogi ar muižnieku ģerboņiem, trīs reizes izšauj gadsimtiem vecs lielgabals, skan sena mūzika un pastaigājas dāmas viduslaiku tērpos… Kādam varbūt šķitīs, ka viņš ir nonācis kādas kinofilmas uzņemšanas laukumā, taču nē – tie ir svētki – Viduslaiku svētki Jaunpils pilī.

Jaunpils pilī viduslaiku svētki notiek jau kopš 1999. gada. Pēdējos gados, kopš pils nonākusi vietējās pašvaldības paspārnē, pieaudzis gan svētku apjoms un tajā skatāmo, klausāmo un piedalīties pašiem vedinošo pasākumu apjoms, gan arī svētku apmeklētāju skaits. Šā gada svētku moto bija ”Kad vīri spēkojas”, jo svētki tika rīkoti, īpaši atceroties četrus no Jaunpils pilskungiem, četrus izcilus karotājus – pirmo Jaunpils baronu Tīsu fon der Reki, Matiasu fon der Reki, Johanu Zigismundu fon der Reki, kā arī pēdējo pilskungu Vilhelmu Heinrihu Ernestu fon der Reki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl