Aizvadīti viduslaiku svētki Jaunpils pilī

Komentāri

Uz zirgiem jāj bruņās tērpti vīri, šķind zobeni, plīvo karogi ar muižnieku ģerboņiem, trīs reizes izšauj gadsimtiem vecs lielgabals, skan sena mūzika un pastaigājas dāmas viduslaiku tērpos… Kādam varbūt šķitīs, ka viņš ir nonācis kādas kinofilmas uzņemšanas laukumā, taču nē – tie ir svētki – Viduslaiku svētki Jaunpils pilī.

Jaunpils pilī viduslaiku svētki notiek jau kopš 1999. gada. Pēdējos gados, kopš pils nonākusi vietējās pašvaldības paspārnē, pieaudzis gan svētku apjoms un tajā skatāmo, klausāmo un piedalīties pašiem vedinošo pasākumu apjoms, gan arī svētku apmeklētāju skaits. Šā gada svētku moto bija ”Kad vīri spēkojas”, jo svētki tika rīkoti, īpaši atceroties četrus no Jaunpils pilskungiem, četrus izcilus karotājus – pirmo Jaunpils baronu Tīsu fon der Reki, Matiasu fon der Reki, Johanu Zigismundu fon der Reki, kā arī pēdējo pilskungu Vilhelmu Heinrihu Ernestu fon der Reki.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl