Komentāri
Aicina izvērtēt nepieciešamību doties uz Āfrikas cūku mēra skartajām teritorijām
Avots: PVD

“Zemnieku saeima” iedzīvotājus, kas ieplānojuši doties uz Āfrikas cūku mēra skartajiem reģioniem, aicina atkārtoti izvērtēt, vai minētā teritorija tik tiešām ir jāapmeklē, taču, ja ir, tad noteikti būtu jāievēro biodrošības pasākumi.

Tuvāko nedēļu laikā Āfrikas cūku mēra skartajās teritorijās ir plānoti vairāki ievērojami pasākumi kā mednieku festivāls “Minhauzens” Višķos (1.-3.augusts) vai Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas diena Aglonā (15.augusts), uz kuriem gatavojas doties ievērojams skaits iedzīvotāju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Biedrība “Zemnieku saeima” aicina ikkatru svētku dalībnieku un Āfrikas cūku mēra skarto teritoriju apmeklētāju ievērot biodrošības pasākumus, lai mazinātu iespēju, ka notiek šī vīrusa tālāka izplatība.

“Zemnieku saeimas” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš uzsver, ka Āfrikas cūku mēra lielākais izplatītājs ir cilvēks – gan caur iegādāto uzturā lietojamo pārtiku, gan ar apģērbu vai apaviem, gan transportu.

“Aicinu, ja cilvēki dodas uz pasākumiem Āfrikas cūka mēra skartajā teritorijā, ikkatram, neatkarīgi no vecuma, dzīves vietas vai nodarbošanās, būt atbildīgam un pievērst pastiprinātu uzmanību biodrošībai. Aicinu pēc svētku apmeklējuma rūpīgi mazgāt apavus, apģērbu un nomazgāt transporta riepas, kā arī kopumā izvērtēt, vai Āfrikas cūku mēra skartā teritorija tik tiešām ir jāapmeklē. Ir jāsaprot, ka pieņemtais lēmums par pasākuma apmeklēšanu neveiksmīgas apstākļu sakritības gadījumā var nopietni ietekmēt lauksaimniecību un valsts ekonomiku kopumā,” norāda Juris Lazdiņš.

Līdzīgi “Zemnieku saeima” aicina citu pasākumu potenciālos rīkotājus izvērtēt nepieciešamību organizēt aktivitātes Āfrikas cūku mēra skartajā teritorijā, lai tādējādi mazinātu iespēju izplatīt vīrusu.

Atgādinām, ka Āfrikas cūku mēris nav bīstams cilvēkiem.

Visaktuālākā informācija par Āfrikas cūku mēra izplatību, kā arī rekomendācijas iedzīvotājiem slimības izplatības mazināšanai ir atrodamas Pārtikas veterinārā dienesta mājaslapā.

PVD ieteikumi iedzīvotājiem:

Latviju apdraud ļoti bīstama cūku infekcijas slimība – Āfrikas cūku mēris! Arī Tu vari mazināt tās izplatīšanās risku, tāpēc:

• Nemet pārtikas produktu atliekas mežā, ceļmalā un dabas objektā, mežā novietotajā atkritumu urnā!
• Pēc meža apmeklējuma visu līdzpaņemto – neapēsto ēdienu, sviestmaižu ietinamo papīru, plastmasas traukus – ņem līdzi uz mājām!
• Nomazgā apavus un drēbes, kā arī auto riepas vai velosipēda riteņus, ja atgriezies mājās no Āfrikas cūku mēra skartās zonas!

Ierodoties noteiktajā Āfrikas cūku mēra (ĀCM) ārkārtas situācijas teritorijā, sargājiet novadu, pagastu un cūku turētāju saimniecību no slimībām:

• Iebraucot Latvijā no trešajām valstīm, nevediet dzīvnieku izcelsmes pārtikas produktus: gaļu un gaļas produktus, pienu un piena produktus! Tie tiks konfiscēti un nodoti iznīcināšanai!
• Neizvediet cūkgaļu un tās izstrādājumus no karantīnas teritorijas!
• Karantīnas teritorijā neievediet nezināmas izcelsmes gaļu, ja vien nav iespējams pierādīt tās izcelsmi (gaļai jābūt oriģinālajā iepakojumā, ar pievienotu pirkuma čeku)!
• Viesojoties saimniecībā, kur tiek turētas mājas cūkas, neejiet pie tām kūtī!
• Dodoties mežā ogot vai sēņot, kā arī apmeklējot tūrisma vietas, nemetiet sviestmaižu vai citu pārtikas produktu atkritumus mežā vai ceļmalā!
• Pēc sēņošanas, ogošanas vai pastaigas pa mežu notīriet un nomainiet apģērbu un apavus!
• Ja uz un no meža esat devies ar velosipēdu vai auto, atgriežoties mājās ar ūdeni noskalojiet pārvietošanās līdzekļu riteņus!
• Ja meža apmeklējuma laikā atrodat nobeigušos meža cūku, nekavējoties par to informējiet!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl