Āfrikas cūku mēri atklāj vēl četrām mežacūkām

Komentāri
Āfrikas cūku mēri atklāj vēl četrām mežacūkām
Foto: Freeimages.com

Āfrikas cūku mēris atklāts vēl četrām mežacūkām, tikmēr slimo mājas cūku skaits pagaidām ir nemainīgs. Kopumā Āfrikas cūku mēris ir konstatēts 12 mežacūkām un trim mājas cūkām.

Neskatoties uz Āfrikas cūku mēra epidēmiju, šodien sasauktās Saeimas sēdes darba kārtībā nav iekļauts jautājums par ārkārtas situācijas izsludināšanu daļā Latgales. Valsts kanceleja to skaidro ar nepieciešamību precizēt otrdien valdībā pieņemto dokumentu. Par ārkārtas situācijas izsludināšanu gan tikšot lemts, jo Zemkopības un Tieslietu ministrija kļūmes novērsīšot. Taču valdības nekvalitatīvā darba dēļ būs jāsasauc vēl viena Saeimas ārkārtas sēde.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jau ziņots, ka valdība saistībā ar Āfrikas cūku mēra uzliesmojumu otrdien, 1. jūlijā, lēma rosināt Saeimu daļā Latgales izsludināt ārkārtas situāciju. Līdz šā gada 14.oktobrim to iecerēts izsludināt vairākos Daugavpils, Rēzeknes un Ludzas novadu pagastos, kā arī Aglonas, Krāslavas, Dagdas un Ciblas novados. Ārkārtas situācijas zona ir plašāka nekā karantīnas zona, jo tajā ietvertas ne tikai skartās, bet arī apdraudētās teritorijas pierobežā.

Ārkārtas situācija nozīmē, ka šajās teritorijās Pārtikas un veterinārā dienesta amatpersonām ir tiesības iekļūt privātā īpašumā, lai veiktu visus nepieciešamos mēra apkarošanas pasākumus. Tāpat tiks pastiprināti kontrolēti transportlīdzekļi, kā arī noteikti to pārvietošanās ierobežojumi. Noteikti uzdevumi doti arī ministrijām un valsts iestādēm.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl