Komentāri
35 metru sekundē stiprās vētras laikā celsies arī ūdens līmenis
Foto: EPA/LETA

Meteorologi paaugstinājuši varbūtību par ļoti spēcīgām vēja brāzmām, kas svētdien, 11.janvārī, varētu sasniegt pat 35 metrus sekundē (m/s), informēja Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrā.

Ievērojami paaugstināsies arī ūdens līmenis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Teritorijas lielākajā daļā vēja brāzmas sasniegs 25 m/s, vietām sasniedzot arī ātrumu 25 līdz 30 m/s. Tikmēr piekrastes rajonos brāzmas būs vēl spēcīgākas – pat 33 līdz 35 m/s, kas nozīmē, ka tiks izsludināta sarkanā līmeņa trauksme.

Kurzemē spēcīgākās brāzmas ir gaidāmas naktī uz svētdienu, bet centrālajos un austrumu rajonos – svētdien no rīta un pa dienu. Pastāv arī ļoti augsta varbūtība, ka Rīgā svētdien no rīta un dienā vēja spēks brāzmās būs 25 līdz 28 m/s.

Saskaņā ar prognozēm šodien rietumos no Lielbritānijas virs Atlantijas okeāna izveidosies ciklons “Fēlikss”, kas virzīsies uz austrumiem un ziemeļaustrumiem. Ar šo ciklonu saistītā zema spiediena ieplakā virs Skandināvijas pussalas dienvidu rajoniem rīt, 10.janvāra priekšpusdienā, izveidosies jauns ciklons, kas ātri virzīsies uz austrumiem un pieņemsies spēkā. Maksimālais spēks šim ciklonam būs 11.janvāra nakts otrajā pusē un no rīta, kad tā centrs atradīsies virs Igaunijas. Latvijā laikapstākļus noteiks šī ciklona dienvidu mala, kur pūtīs tieši spēcīgākie vēji.

Līdz ar vētru ir sagaidāma ūdens līmeņa celšanās Latvijas piekrastē. Ja janvāra pirmo dienu vētras laikā ūdens līmenis jūras piekrastē paaugstinājās no 70 līdz 76 centimetriem pēc Latvijas augstumu sistēmas (LAS) un Rīgā no 100 līdz 111 centimetriem, sagaidāms, ka šīs vētras dēļ līmeņa paaugstināšanās būs vēl ievērojamāka. Hidrologi prognozē, ka ūdens līmenis Baltijas jūras piekrastē paaugstināsies virs 140 centimetriem LAS, bet Rīgā pat virs 170 centimetriem LAS.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl