No šodienas stājas spēkā atvieglojumi vakcinētajiem un Covid-19 pārslimojušajiem. Ar ko rēķināties iedzīvotājiem?

13 komentāri

No 1. jūnija vakcinēto un Covid-19 pārslimojušo iedzīvotāju dzīve pamazām atgriežas ierastākās sliedēs – var atsākt baudīt ikdienu ar mazākiem ierobežojumiem. Vēl plašākas iespējas gaidāmas jūnija vidū. Ko var sagaidīt iedzīvotāji?

No šodienas klātienē var sākt strādāt individuālu pakalpojumu sniedzēji, kuri ir vakcinēti pret Covid-19 vai to izslimojuši pēdējā pusgada laikā. Tostarp visa veida skaistumkopšanas meistari. Tāpat durvis var vērt sporta inventāra nomas, fotostudijas, pirtis un saunas. Klienti var nebūt vakcinēti.

Lasi vēl – Epidemiologs: Saslimstība ar Covid-19 ir pārāk augsta un vakcinēto pārāk maz, lai atceltu kādus ierobežojumus nevakcinētajiem

Vēl plašākas iespējas pavērsies jūnija vidū. No 15. jūnija vakcinētie un Covid-19 pārslimojušie drīkstēs apmeklēt sporta klubus, arī grupu nodarbības. Drīkstēs ēst kafejnīcu un restorānu iekštelpās, apmeklēt kino un teātra izrādes, koncertus un klubus. Imunitāti ieguvušie drīkstēs piedalīties amatiermākslas kolektīvu mēģinājumos vienā grupā, varēs doties ekskursijās gida pavadībā, nevajadzēs lietot mutes un deguna aizsegu un ievērot divu metru distanci.

Kā varēs pārliecināties par vakcinācijas un izslimošanas faktu? No 1. jūnija ikvienam būs iespēja elektroniski vietnē “covid19sertifikats.lv” iegūt digitālu sertifikātu, kas apliecina vakcināciju vai pārslimošanu.

Par vakcinētu cilvēks tiek uzskatīts divas nedēļas pēc pilna vakcinācijas kursa saņemšanas. Izņēmums ir “AstraZeneca” vakcīna. Tad priekšrocības var saņemt, ja pēc pirmās potes ir apritējušas trīs nedēļas.

13 komentāri