No 3. maija plāno sākt vakcinēt visus iedzīvotājus

9 komentāri
No 3. maija plāno sākt vakcinēt visus iedzīvotājus
DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64

Ātrāk, nekā sākotnēji plānots, poti pret Covid-19 varēs saņemt ikviens iedzīvotājs, kurš to vēlas. Tas varētu notikt 3. maijā. Par to otrdien veselības ministrs valdības sēdē informēja pārējos ministrus, kuri arvien uzstājīgāk pieprasa sākt vakcinēt visu sabiedrību, nevis tikai prioritārās grupas.

Lai pēc iespējas ātrāk varētu sākt epidemioloģiski drošā veidā mīkstināt ierobežojumus, iespēja vakcinēties būtu jādod ikvienam, kurš to vēlas, otrdien Šodien valdības sēdē uzsvēra vairāki ministri.

Lasi vēl: Ierobežojumu atvieglošana patlaban nebūtu atbalstāma, norāda eksperti

“Atvērt durvis visiem gribētājiem. Un, es domāju, ka šeit arī ļoti svarīgi, ka tie, kas ir uz ielām, iet vakcinēties,” domā aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP).

Ideju atbalsta arī premjers, jo iespēja visiem beidzot tikt pie potes, varētu mazināt arī sabiedrības neapmierinātību, ko izraisījusi Covid-19 krīze.

“Tad, kad cilvēki tiek uz vakcināciju, tie cilvēki mēdz būt ļoti labā noskaņojumā tā kā uz svētkiem. Un dosim cilvēkiem šo svētku iespēju, jo vismaz pēc apstiprinātām piegādēm, izskatās, ka tagad iet vaļā. Mums beidzot vakcīnu daudzums ienāk,” pauž premjers Krišjānis Kariņš (JV).

Kā norāda Veselības ministrijā, no nākamās nedēļas būs pieejami 160 000 devu. Tad arī būs atvērtas pilnīgi visas prioritāri vakcinējamo grupas. Un tas nozīmē nākamo soli – iespēju potēties visiem. Veselības ministrs prognozē, ka rīkojumu ļaut vakcinēt ikvienu iedzīvotāju viņš varētu parakstīt ne vēlāk kā 10. maijā.

“Mēs varam virzīties uz visas sabiedrības vakcināciju nevis augustā vai jūlijā, ne jūnijā, kā iepriekš ir runāts, bet faktiski no maija otrās nedēļas,” saka Pavļuts.

Ministrs arī informēja, ka pēc nedēļas visi vakcinācijas centri beidzot sāks strādāt pastāvīgi, nevis tikai kampaņveidīgi kā līdz šim.
9 komentāri