Neraugoties uz Covid-19 saslimstības mazināšanos, pieaudzis smagi sasirgušo pacientu skaits, norāda SPKC

6 komentāri
Neraugoties uz Covid-19 saslimstības mazināšanos, pieaudzis smagi sasirgušo pacientu skaits, norāda SPKC
VALSTS KANCELEJA

Pēdējo trīs nedēļu laikā Latvijā vērojams Covid-19 saslimstības samazinājums, kas pagājušā nedēļa iepretim iepriekšējai nedēļai sasniedzis 26%, tomēr vienlaikus par 7,4% pieaudzis smago pacientu skaits stacionāros, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā.

Šobrīd vienā dienā tiek atklāti vidēji 424 jauni saslimšanas ar Covid-19 gadījumi. Turklāt pagājušajā nedēļā par 2,1% samazinājies veikto testu skaits, vidēji dienā veicot 12 597 testus.

Lasi vēl – Pagājušajā nedēļā vakcinēšanas pret Covid-19 temps Latvijā nedaudz samazinājies

Pēdējo septiņu dienu laikā tika stacionēti vidēji 56 pacienti dienā, tādējādi ikdienā slimnīcās ar Covid-19 ārstējas vidēji 635 pacienti, kamēr iepriekš šis rādītājs bija 660. Tomēr par 7,4% pieaudzis smago pacientu skaits stacionāros, kas vidēji ir 79 pacienti dienā.

Visās vecuma grupās vērojams saslimstības samazinājums, tomēr vecuma grupā virs 70 gadiem pēdējās divas nedēļas vērojams neliels pieaugums.

Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients šobrīd ir 0,8, liecinot par 0,08 sarukumu iepretim iepriekšējai nedēļai. Šim rādītājam esot zem viens, tas apliecina slimības izplatības samazināšanos, atzīmē SPKC.

Speciālisti aicina ar piesardzību vērtēt saslimstības samazinājumu. Šobrīd Latvija saglabā nemainīgi augstu 4. līdz 5.vietu Eiropā. Ja Eiropas vidējais kumulatīvais saslimstības rādītājs ir 224, tad Latvijā tas ir divas reizes augstāks. Kopumā Eiropā situācija uzlabojas – 24 valstīs situācija ir stabila vai vērojams saslimstības samazinājums, ziņo SPKC.

Tāpat SPKC aicina iedzīvotājus vakcinēties, jo tas joprojām ir drošākais un efektīvākais aizsardzības veids, kas pasargā no smagām slimības formām un mazina Covid-19 infekcijas izplatību sabiedrībā.

6 komentāri