Krievija nosaka sankcijas ES struktūru un dalībvalstu amatpersonām, tostarp NEPLP priekšsēdētājam un VVC vadītājam

9 komentāri
Krievija nosaka sankcijas ES struktūru un dalībvalstu amatpersonām, tostarp NEPLP priekšsēdētājam un VVC vadītājam
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Krievijas Ārlietu ministrija piektdien pavēstīja, ka nosaka sankcijas vairākām Eiropas Savienības (ES) struktūru un dalībvalstu amatpersonām, tai skaitā arī diviem Latvijas pārstāvjiem – Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētājam Ivaram Āboliņam un Valsts valodas centra direktoram Mārim Baltiņam, liedzot viņiem turpmāk iebraukt Krievijā.

Maskava nolēmusi noteikt sankcijas ES struktūru un dalībvalstu amatpersonām, atbildot uz ES sankcijām, kas laikā no 2. līdz 22.martam noteiktas sešiem Krievijas pilsoņiem, norādīja ministrija.

Bez Āboliņa un Baltiņa sankcijas piektdien noteiktas arī Eiropas Padomes Parlamentārās asamblejas Francijas delegācijas loceklim Žakam Mēram, Vācijas Berlīnes prokuratūras vadītājam Jorgam Raupaham, Eiropas Parlamenta prezidentam Dāvidam Sasoli, Zviedrijas Totālās aizsardzības pētnieciskā institūta Ķīmiskās, bioloģiskās, radiācijas un kodoldrošības laboratorijas vadītājai Osai Skotai, Igaunijas Valodas departamenta vadītājam Ilmāram Tomuskam un Eiropas Komisijas viceprezidentei Verai Jourovai.

Par Maskavas lēmumu liegt Āboliņam iebraukt Krievijā atsevišķi informēja arī NEPLP.

“Krievijas Federācija liegusi NEPLP priekšsēdētājam Ivaram Āboliņam turpmāku iebraukšanu savā teritorijā,” teikts NEPLP paziņojumā sociālajā tīklā “Twitter”.

Āboliņš to uzskatot par viņa un visa NEPLP darba augstu novērtējumu. “Mēs savu informatīvo telpu aizsargājām, aizsargājam un aizsargāsim,” notikušo komentē Āboliņš.

Kā ziņots, NEPLP ir vairākkārt pieņēmusi lēmumus, ar kuriem ierobežota Krievijā radītā televīzijas satura pārraidīšana Latvijā.

9 komentāri