Nelegālais Merķeļa ielas hostelis ilgstoši bijis VDI redzeslokā; uzņēmums divreiz sodīts par nereģistrētu nodarbinātību

1 komentārs
Nelegālais Merķeļa ielas hostelis ilgstoši bijis VDI redzeslokā; uzņēmums divreiz sodīts par nereģistrētu nodarbinātību
KASPARS KRAFTS, F64

SIA “Hospitality Solutions”, kura saskaņā ar Valsts darba inspekcijas (VDI) rīcībā esošo informāciju ir atbildīga par Merķeļa ielā 8 izveidotā un pagājušajā naktī degušā nelegālā hosteļa biznesu, jau pusotru gadu bijusi inspekcijas redzeslokā, turklāt uzņēmumam piemēroti vairāki sodi par nereģistrētu nodarbinātību un atalgojuma neizmaksāšanu, aģentūrai LETA pavēstīja VDI.

VDI atklāja, ka kopumā par šo uzņēmumu saņemti 11 iesniegumi galvenokārt par darba samaksas neizmaksāšanu. VDI, reaģējot uz iesniegumiem, bija vērsusies uzņēmumā, taču tas nav sadarbojies. Rezultātā VDI piemērojusi divus administratīvos sodus.

Lasi vēl – Staķis: Ugunsnelaimē cietušais īpašums Merķeļa ielā bija nelikumīgi par hosteli pārbūvēts dzīvoklis un par to regulāri saņemtas sūdzības

Uzņēmums aizvien nesadarbojas ar VDI un nav sniedzis nepieciešamos dokumentus saistībā ar iesniegumiem, kas saņemti par atalgojuma neizmaksāšanu, līdz ar to netiekot izslēgta iespēja, ka uzņēmumam varētu tikt piemērots vēl viens sods.

Tāpat uzņēmums iepriekš ticis divreiz sodīts par nereģistrētu nodarbinātību, tomēr iesniegumi un pārbaudes nav notikušas tikai vienā adresē. Proti, pēc VDI paustā, uzņēmumam pieder vairāki hosteļi, turklāt tas pērn 19. maijā mainījis nosaukumu no SIA “Riga Hostel” uz SIA “Hospitality Solutions”.

Pēc inspekcijā paustā, nereģistrēta nodarbināšana konstatēta Merķeļa ielā 1, savukārt attiecībā uz hosteli Merķeļa ielā 8, kurā trešdien izcēlies traģisks ugunsgrēks, neviens sods nav piemērots.

Saskaņā ar dažādās datubāzēs pieejamo informāciju abu dzīvokļu, kuros bija izveidots nelikumīgais hostelis, īpašnieks ir jurists, bijušais Rīgas Juridiskās augstskolas studentu asociācijas prezidents Andrejs Gailis, tomēr, vadoties pēc VDI sniegtās informācijas, Gailis tiek norādīts kā uzņēmuma kontaktpersona, bet kā amatpersona ir norādīts Arūns Skupeika, kuram ir tiesības pārstāvēt uzņēmumu kopš 2020. gada 28. decembra.

Kā novēroja aģentūra LETA, jau pēc ugunsgrēka Gailis trešdien sāka dzēst savus profilus dažādos sociālajos tīklos. Piemēram, Gailis jau izdzēsis kontus no “Facebook” un “Linkedin”.

Pēc “Firmas.lv” pieejamās informācijas, 2019. gadā “Hospitality Solutions” strādāja ar 126 538 eiro apgrozījumu un 2745 eiro peļņu. Uzņēmums ir reģistrēts 2005. gadā, un tā pamatkapitāls ir 2840 eiro. “Hospitality Solutions” vienīgais īpašnieks ir Lietuvas pilsonis Skupeika.

Jau ziņots, ka šorīt ugunsgrēkā Rīgas centrā gājuši bojā astoņi cilvēki, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā.

Izsaukums uz Merķeļa ielu saņemts neilgi pirms plkst. 5.00. Tur dega sešstāvu ēkas augšējā stāva dzīvoklis un jumts.

Tika sākta cilvēku glābšana, tomēr ēkas degošajā stāvā atrasti astoņi bojāgājuši cilvēki. Vēl vismaz deviņi cilvēki cietuši un nodoti mediķu aprūpē, bet evakuēti 20 cilvēki. Par patvērumu viņiem sākusi gādāt Rīgas dome.

Vēl pirms traģiskā ugunsgrēka Merķeļa ielas 8 nelegālajā hostelī otrdien šajā izmitināšanas vietā atrasts miris cilvēks, un kā iespējamais nāves iemesls ir apreibinošu vielu pārdozēšana, noskaidroja aģentūra LETA.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola aģentūrai LETA apstiprināja, ka otrdien plkst. 11.07 saņemts izsaukums uz adresi Rīgā, Merķeļa ielā 8. Izsaukuma vietā mediķi konstatējuši viena cilvēka nāvi, kas iestājusies līdz mediķu ierašanās brīdim, kā arī sniedza medicīnisko palīdzību vēl kādai personai.

Valsts policijas preses pārstāve Simona Grāvīte aģentūrai LETA apliecināja, ka policija sākusi kriminālprocesu un nozīmējusi ekspertīzes, lai noteiktu precīzu mirušās nāves iemeslu, taču persona, iespējams, mirusi no apreibinošo vielu pārdozēšanas.

Tāpat otrdien ap plkst. 18.00 policija vēlreiz saņēma informāciju, ka Merķeļa ielā 8 atrodas persona, iespējams, apreibinošu vielu ietekmē.

1 komentārs