NBS dienošajiem vakcīnu skeptiķiem līdz 1. augustam jāizlemj – potēties pret Covid-19 vai pamest armiju

37 komentāri

Lielumlielā daļa karavīru ir potējušies pret Covid-19, taču pārējiem līdz pirmajam augustam jāpieņem lēmums, vai nu vakcinēties, vai dienestu pamest. Šādu, gana skarbu, pavēli izdevis bruņoto spēku komandieris. Tiesībsargs Juris Jansons atzīst, ka armijā šādu pavēli dot ir likumīgi, stāsta TV3 Ziņas.

Tā sauktajiem ”antivakseriem”, kas vēl aizvien ir dienesta rindās, šodien, 9.jūlijā, ļoti neiepriecinošas ziņas. Nāksies dienestu ne tikai pamest, bet arī atmaksāt naudu – to, kuru valsts ieguldījusi viņu apmācībā.

Pēc pašreizējās informācijas 95% armijā dienējošo ir vakcinēti pret Covid-19, izslimojuši ir 3%. Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš ar tā sauktajiem ”antivakseriem” diskusijās iesaistīties negrasās. Līdz pirmajam augustam dienējošajiem jāizlemj, vai nu veikt vakcināciju pret Covid-19, vai dienestu pamest. Ja ir kādi medicīniski iemesli, kādēļ uzreiz vakcinēties nevar, būs dots pārejas periods.

Leonīds Kalniņš
NBS komandieris

”Uz viņiem neattiecas 1.augusts, bet tad, kad medicīniskā diagnoze ļauj vakcinēties, tad arī uz viņiem attiecas pavēle par vakcināciju. Šis termiņš attiecas tikai uz tiem, kuriem nav citu ierobežojumu, lai izpildītu NBS komandiera pavēli.”

Tiesībsargs Juris Jansons skaidro, ka birojā līdz šim saņemti vairāki armijnieku iesniegumi ar jautājumiem, cik likumīga ir obligātā vakcinācija dienestā, birojs komunicējis ar NBS vadību, un tiesībsarga verdikts ir nepārprotams – armijas komandieris ar savu rīkojumu var noteikt vakcināciju par obligātu.

Juris Jansons
Tiesībsargs

”Bruņotie spēki ir viena no tām jomām, kur var noteikt šo te potēšanos kā obligātu. Protams, no tā, kas noteikts kā obligāts, var izvairīties. Bet jāsaprot, ja mediķi saka, ka tas ir vienīgais veids, kā varam pasargāt sevi un citus, un izvairīties no vīrusa izplatības, tad es aicinātu tajā ieklausīties un pieņemt atbildīgu lēmumu.”

Armija rēķinās, ka būs atsevišķi neapmierinātie, kas nevēlēsies vakcinēties un kuriem dienests būs jāpamet, un tie, visticamāk, vērsīsies tiesā. Taču piekāpties šiem indivīdiem armijas vadība negrasās.

Leonīds Kalniņš
NBS komandieris

”Var gadīties, un es domāju, tā arī būs – tiesvedības, jo karavīri dažreiz sajauc militāro struktūru, kur ir stingra subordinācija un disciplīna, ar tāda paša veida uzvedību, kāda ir pieļaujama civilajā dzīvē. Mēs tādus bruņotos spēkus netaisāmies veidot, kur ir šī ļoti plaša, liberāla attieksme pret likumu un reglamentu izpildi. Pretējā gadījumā, tādi bruņoti spēki nebūs spējīgi izpildīt savu galveno uzdevumu, krīzes laikā aizstāvēt Latvijas valsti.”

Ar ko šīs tiesvedības beigsies, pagaidām zināt nevar.

Juris Jansons
Tiesībsargs

”Šobrīd pateikt, ziniet, tur būs balts vai melns, mēs neņemtos. Situācija ir gana sarežģīta, no tā viedokļa, ka ir nepieredzēta!”

Jāatgādina, ka vakcinācijas tempi pieklibo iekšlietu dienestos, policijā, robežsardzē, un sevišķi valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā, sevišķi Latgalē, kur daudzi glābēji vēlas vakcinēties ar ”Sputnik” vakcīnu. Armijā uzsver, ka tur nekas tamlīdzīgs nav konstatēts, tieši otrādāk – Latgalē dienestā esošo vakcinācijas rādītāji ir daudz augstāki nekā Vidzemē un Kurzemē.

Lasi vēl – Iekšlietu ministrijas pakļautības iestādēs joprojām zems pret Covid-19 vakcinēto skaits

37 komentāri