Ministrs vērš uzmanību, ka saslimstības pieaugums korelē ar iepriekšējiem ierobežojumu atvieglojumiem

130 komentāri
Ministrs vērš uzmanību, ka saslimstības pieaugums korelē ar iepriekšējiem ierobežojumu atvieglojumiem
ZANE BITERE, LETA

Saslimstības ar Covid-19 sarukuma apstāšanās un pašreizējais pieaugums korelē ar valdības iepriekš ieviestajiem drošības pasākumu un ierobežojumu atvieglojumiem, valdības sēdē pauda veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

“Mēs jūs brīdinājām, ka saslimstība pārstās samazināties, ja mēs spersim soļus pasākumu mīkstināšanas virzienā,” sacīja ministrs. Viņš tostarp pauda nostāju, ka tajās valstīs, kur tiek mīkstināti drošības pasākumi un ierobežojumi, ir tendence parādīties saslimstības kāpumam.

Lasi vēl: Pieaudzis stacionēto Covid-19 pacientu skaits; 12% atrodas smagā stāvoklī

“Mēs esam vairākos piegājienos mazinājuši ierobežojumus, esam atvēruši teju visus veikalus, mēs esam brīdinājuši neskaitāmas reizes, tostarp eksperti runājuši, ka papildu galamērķi, papildu aktivitātes izraisa papildu kustību,” argumentēja Pavļuts.

Jau ziņots, ka, turpinot monitorēt saslimstību ar Covid-19 Latvijā, atkārtoti vērojams pieaugums par 6,4%, salīdzinot ar iepriekšējo nedēļu, un 22% pieaugums, salīdzinot ar mēneša sākumu, aģentūru LETA informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

SPKC ziņo, ka pieaudzis arī dienā vidēji atklāto gadījumu skaits. Šobrīd dienā tiek atklāti vidēji 569 gadījumi, kamēr nedēļu iepriekš – 538.

Arī stacionāros vērojams lēns Covid-19 pacientu pieaugums. Dienā vidēji stacionēto pacientu skaits pagājušajā nedēļā pieauga līdz 69 pacientiem dienā, kamēr nedēļu iepriekš tika stacionēts vidēji 61 pacients dienā. Arī vērtējot stacionēto pacientu saslimstības smagumu, saglabājas intensīva situācija.

130 komentāri