Meteorologs: Šī vasara būs ar karstuma rekordiem bagāta

6 komentāri
Meteorologs: Šī vasara būs ar karstuma rekordiem bagāta
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

2021. gads laikapstākļu ziņā bijis visai ekstrēms un šī vasara solās būt ar karstuma rekordiem bagāta – tā intervijā “900 sekundēm” norādījis Latvijas Vides, ģeoloģijas un metroloģijas centra (LVĢMC) Prognožu un klimata daļas vadītājs Andris Vīksna.

Kā skaidro meteorologs, tad laikapstākļu ziņā šis gads ir bijis visai ekstrēms. Pēdējo divu nedēļu laikā Rīgā bijušas deviņas tropiskās naktis, kad temperatūra nepazeminājās zem +20 grādiem.

Vīksna vērš uzmanību, ka šī vasara būs ar karstuma rekordiem bagāta. Atsevišķās dienās temperatūra nedaudz pazemināsies zem +27 grādiem, bet jau nākamnedēļ sagaidāmi pat +33 grādi un karstums saglabāsies arī tuvāko divu nedēļu laikā.

Lielais karstums ir ietekmējis arī ūdens temperatūru un meteorologs izmanto salīdzinājumu, ka ūdens ir teju kā vannā. Ūdens temperatūra vietām sasniegusi 26-28 grādus un viņš pieļauj varētu tikt pārspēti arī šajā ziņā. Nekad nav bijis tā, ka jūnija beigās ir šādas temperatūras, piebilst Vīksna.

Runājot par globālo sasilšanu, LVĢMC pārstāvis norāda, ka klimata pārmaiņas vairs nav tas, kas būs pēc 100 gadiem, bet tas, kas notiek jau šobrīd. Visvairāk tas ir jūtams gada aukstajos mēnešos, jo ziemas pašlaik kļūst izteikti siltākas un sniega kļūst mazāk.

6 komentāri