Mazinot rindu pie Ķīpsalas halles, 100 cilvēki no tās tiks novirzīti un sapotēti Kongresa nama vakcinācijas punktā

1 komentārs
Mazinot rindu pie Ķīpsalas halles, 100 cilvēki no tās tiks novirzīti un sapotēti Kongresa nama vakcinācijas punktā
SINTIJA ZANDERSONE, LETA

Mazinot izveidojušos rindu pie vakcinācijas centra Ķīpsalas hallē, 100 cilvēki no tās tiks novirzīti un sapotēti Rīgas domes Kongresu nama vakcinācijas punktā, informēja Rīgas domes priekšsēdētāja Mārtiņa Staķa (PP) padomnieks Aleksis Zoldners.

Zoldners informēja, ka šīs personas jau ir saņēmušas individuālu uzaicinājumu ierasties uz minēto vakcinācijas punktu.

Lasi vēl – Plānošanas problēmu dēļ liela mēroga vakcinācijas centrā Ķīpsalas hallē izveidojušās iedzīvotāju rinda

Jau ziņots, ka plānošanas problēmu dēļ liela mēroga vakcinācijas centrā Ķīpsalas hallē izveidojušās iedzīvotāju rinda, taču veselības resors sola, ka cilvēki bez vakcīnām nepaliks.

Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Ieva Stūre aģentūrai LETA pastāstīja, ka vakcinācijas pakalpojuma sniedzēja pusē radušās plānošanas problēmas, taču patlaban ir norīkotas papildus vakcinētāju brigādes un tuvākās stundas laikā rindai vajadzētu beigties.

“Ja ir iespēja, tad iedzīvotāji tagad aicināti nestāvēt rindā vai arī ierasties saņemt vakcīnu vakarpusē. Centrs strādās tik ilgi, lai visi, kam šodien vakcīnu jāsaņem, to saņemtu,” norādīts vakcinācijas oficiālā “Twitter” kontā.

Veselības ministrijā aģentūru LETA informēja, ka rinda izveidojusies vakcinācijas pakalpojuma sniedzēja SIA “Veselības centra 4” plānošanas kļūdas dēļ.

Lai nebūtu jāstāv rindā, iedzīvotāji aicināti, ja iespējams, nākt pēc vakcīnas vakarpusē vai arī sazināties ar vakcinācijas pakalpojumu sniedzēju pa e-pastu: “[email protected]”, lai vienotos par citu vakcīnu saņemšanas laiku.

“Veselības centra 4” vakcinācijas projekta vadītāja Katrīna Priede atvainojas iedzīvotājiem, kam sestdienas rīts kļūdas dēļ ir bijis jāpavada rindā pēc vakcīnas. Patlaban tiek darīts viss, lai rindu mazinātu.

Jau ziņots, ka vakcinācijas pret Covid-19 temps arī piektdien Latvijā saglabājies diezgan augsts – pie vakcīnas devas tikuši vismaz 14 095 cilvēki, turklāt nedēļas pēdējā darbdienā izpotēts līdz šim lielākais skaits “Johnson & Johnson” (J&J) meitasuzņēmuma ražotās vakcīnas devu, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie jaunākie dati.

Piektdien Latvijā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu saņēmušas 4943 personas, otro devu – 7510 personas, bet 1642 cilvēki vakcinēti ar J&J preparātu, kuram nepieciešama tikai viena deva.

Saskaņā ar atjauninātajiem datiem, ceturtdien pret Covid-19 vakcinēti 18 052 cilvēki, trešdien – 19 773, otrdien – 14 664, bet pirmdien – 10 367 cilvēki.

Pēdējās dienās vakcinēto cilvēku skaits centralizēti apkopotajā statistikā gan vēl varētu pieaugt, jo ne visi mediķi datus par savām veiktajām vakcīnām dara zināmus NVD tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts.

Līdz šim vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā ir saņēmuši 425 594 cilvēki, bet vakcinācijas procesu noslēgušas 168 587 personas. Kopumā valstī veiktas 594 181 vakcīnas pret Covid-19 injekcijas.

Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā 2021.gada marta sākumā provizoriski bija 1,889 miljoni iedzīvotāju, tātad pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši 22,53% iedzīvotāju, bet vakcinācijas procesu pabeiguši – 8,92%.

1 komentārs