Mazajiem viesu namiem – pilna rezervācija līdz pat vasaras beigām

3 komentāri

Vieniem klājas ļoti labi, citiem diezgan bēdīgi – tā situāciju vietējā tūrismā vērtē šajā nozarē strādājošie. Pandēmija iekšzemes tūrismu sadalījusi divās daļās. Būtiski cietuši lielie viesu nami un atpūtas kompleksi, taču mazākajiem šī vasara un gads kopumā ir ļoti veiksmīgs. Rezervācijas ir pilnas līdz pat vasaras beigām.

Lai šobrīd baudītu lauku priekus, Lāsma rezervējusi mājiņu Līgatnes novadā sev un savām divām meitiņām Elizabetei un Sofijai jau martā. Interesēja konkrētie datumi, tāpēc nojauta, ka ar to būs jāpasteidzas. Turklāt zināja, ka uz ārzemēm šovasar nevēlas braukt.

“Šobrīd man prasās savas zemes baudīšana. Šogad un pērn varēja izjust to intensitāti, ka cilvēki ļoti rezervē laikus, it sevišķi tās labās vietas. Pēc dabas esmu plānotāja, līdz ar to man tas ir organiski,” stāsta Lāsma.

Vieni brauc prom, otrie – iekšā… Ramonai un Guntim Vuceniem, kas saimnieko Līgatnes novadā viesu namā ”Sweetest Home”, šī vasara ir ļoti karsta ne tikai tiešā, bet arī pārnestā nozīmē.

Palikušas vien dažas atsevišķas dienas, saimnieks stāsta. Ramona un Guntis iekšzemes tūrismā ir jauniesācēji, šajā nozarē strādā pirmo gadu. Gan ziema, gan pavasaris, gan vasara – visi ir veiksmīgi gadalaiki.

“Sāka rezervēt martā. Tad bija pirmās rezervācijas uz vasaru, uz maiju bija jau rezervēts. Klienti labi, noslogojums labs, viss ir labi,” saka ”Sweetest Home” īpašnieks.

Šobrīd pie viņiem baudīt lauku atpūtas priekus brauc tikai vietējie iedzīvotāji no visas Latvijas: “Protams, tas laiks ar to Covid-19 dod Latvijas iedzīvotājam vairāk apskatīt Latviju, un tas atsaucas uz lauku ceļojumu rādītājiem. Bet es domāju, ka vērsīsies tās robežas vaļā, nāciju apmaiņa notiks tāpat: lietuvieši brauks uz šejieni, mēs brauksim uz Lietuvu, Igauniju.”

Īpašas cerības uz ārvalstnieku pieplūdumu ir lielo viesu namu un atpūtas kompleksu saimniekiem, telefonintervijā “900 sekundēm” pastāstīja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas pārstāve Ieva Mežzīle.

Pagaidām iekšzemes tūrisma strādājošajiem, kas var uzņemt lielu viesu skaitu un bija orientēti uz lielu pasākumu rīkošanu, klājas švaki: vairāku ierobežojumu dēļ šādi viesi pie viņiem nebrauc, un uzņēmēji turpina ciest zaudējumus. Tikmēr liels noslogojums ir mazajām viesu mājām, ģimeņu brīvdienu mājām, kempinga mājiņām pie ūdens. Pieprasītas ir arī glempinga teltis un naktsmītnes nomaļākās vietās.
3 komentāri