“Manabalss.lv” tiek vākti paraksti, lai Rīgas ietves tīrītu pašvaldība, nevis privātīpašnieki

0 Komentāru
“Manabalss.lv” tiek vākti paraksti, lai Rīgas ietves tīrītu pašvaldība, nevis privātīpašnieki
EDIJS PĀLENS, LETA

Apvienība “Pilsēta cilvēkiem” portālā “manabalss.lv” sākusi parakstu vākšanu, lai Rīgas ietves tīrītu pašvaldība, nevis privātīpašnieki.

Iniciatīvas autori aģentūru LETA informēja, ka ziemā rīdzinieki regulāri sastopas ar situācijām, kad vairākas dienas, pat nedēļas pēc snigšanas, ietves daudzās vietās nav attīrītas no sniega. Tas saistīts arī ar to, ka tīrīšana ir īpašnieku pārziņā arī attiecībā uz ietvēm pie graustiem un tukšiem zemesgabaliem.

Pārvietošanās ir apgrūtināta gan cilvēkiem ar bērnu ratiem, gan cilvēkiem ratiņkrēslos, tāpat uz slidenām ietvēm katru ziemu traumas gūstot simtiem iedzīvotāju, akcentē izmaiņu virzītāji.

Rīgai, tīrot ietves centralizēti ar šim nolūkam paredzētu tehniku, rīdziniekiem samazināsies tīrīšanas izmaksas un tiks nodrošināta pārvietošanās brīvība cilvēkiem ar kustību traucējumiem, uzskata apvienībā “Pilsēta cilvēkiem”.

Kā ziņots, otrdien Saeimas Vides un klimata apakškomisijā jau izskanēja ierosinājums atcelt normatīvus, kas uzliek par pienākumu privātīpašniekiem tīrīt īpašumiem piegulošās ietves.

Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) eksperts Pēteris Leiškalns kritizēja pašlaik spēkā esošo kārtību, ka māju īpašniekiem jāuztur īpašumam piegulošās teritorijas.

Tas esot apgrūtinoši cilvēkiem, kuri strādā, jo viņi nevar snigšanas laikā atbrīvoties no darba un tīrīt sniegu. Arī sētnieka algošana dažu stundu darbam esot neefektīva. Turklāt no šī gada tikšot ieviestas minimālās sociālās iemaksas, kas darbaspēka algošanu ietves tīrīšanai sadārdzinās, skaidroja LDDK eksperts.

Viņaprāt, ietves jātīra mehanizēti un tas jādara pašai pašvaldībai. Leiškalns norādīja, ka atsevišķas pašvaldības pašreizējo regulējumu ir atcēlušas un pašas organizē ietvju uzturēšanu.

0 Komentāru