“Man, daudz runājot, gaisa trūkst.” Atsevišķi Daugavpils domes deputāti klātienes sēdē pulcējušies bez sejas maskām

2 komentāri
“Man, daudz runājot, gaisa trūkst.” Atsevišķi Daugavpils domes deputāti klātienes sēdē pulcējušies bez sejas maskām
PAULA ČURKSTE, LETA

Atsevišķi Daugavpils novada domes deputāti šodien pārkāpuši likumu, klātienes sēdē pulcējoties bez sejas maskām.

Kā vēsta “ReTV” starp masku nelietotājiem bijis arī novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins (Daugavpils novada partija).

Pašvaldību domju un komiteju sēdes drīkst notikt klātienē, taču ir jāievēro normatīvos noteiktās prasības iekštelpās lietot sejas aizsargmaskas un ievērot divu metru distanci.

Kucins stāstījis, ka deputāti mēģinājuši sēdes rīkot attālināti, “bet ļoti maz, kuri attālināti caur “Zoom” platformu bija”, līdz ar to sēdes turpinātas klātienē. Taujāts, kāpēc neievēro epidemioloģiskās drošības prasības, domes priekšsēdētājs paziņojis, ka viņš masku neizmanto. “Pateikšu godīgi, es tikai tagad uzvilku masku, jo jūs filmējat, bet man, daudz runājot, gaisa trūkst. Tie divi metri it kā sēžam, bet es nevelku masku,” paziņojis politiķis.

“ReTV” atzīmē, ka Daugavpils novada deputāti nav vienīgie, kuri nepakļaujas normatīvu prasībām – 20. janvārī epidemioloģisko ierobežojumu pārkāpumu Valsts policijas konstatēja arī Aknīstes novada domē, kur epidemioloģiskos noteikumus neievēroja Finanšu komitejas sēdē. Par šo tika sākts administratīvais process un atbildīgajai amatpersonai tika piemērots 10 eiro sods.

Aknīstes novadā arī pašlaik ir viens no augstākajiem Covid-19 izplatības rādītājiem valstī.

2 komentāri