Madonas novada domes vēlēšanas tomēr varētu notikt šonedēļ

0 Komentāru
Madonas novada domes vēlēšanas tomēr varētu notikt šonedēļ
KASPARS KRAFTS, F64

Madonas novada domes vēlēšanas tomēr varētu notikt šonedēļ, izriet no šodien Saeimas Administratīvi teritoriālās reformas (ATR) komisijā lemtā.

Iepriekš Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) lēma par vēlēšanu apturēšanu Madonas novadā, jo Saeimā sākotnēji bija paredzēts skatīt grozījumus par Madonas novada teritorijas izmaiņām, tajā iekļaujot arī Varakļānu novadu.

Taču tagad ATR komisija atbalstījusi likuma grozījumus par Varakļānu novadu kā atsevišķu pašvaldību. Par to vēl jābalso Saeimai. Tā kā vairs nav paredzēts veikt izmaiņas attiecībā uz Madonas novada teritoriju, tad arī vairs nav pamata nerīkot tajās vēlēšanas.

Lai kompensētu to, ka Madonas novadā iepriekšējā balsošana nenotika 31. maijā, tad iepriekšējo balsošanu piektdien, 4. jūnijā, Madonas novadā paredzēts sākt no plkst.11 jeb par divām stundām agrāk nekā citos novados. Pašvaldību vēlēšanu oficiālā diena ir sestdiena, 5. jūnijs.

Komisijas lēmums par Varakļānu novadu kā atsevišķu pašvaldību vismaz uz laiku ir kompromiss pēc tam, kad Saeima bija balsojusi pretēji Satversmes tiesas (ST) lēmumam attiecībā uz Varakļānu novada turpmāko nākotni. Kompromisu vienošanās panākta pēc koalīcijas partiju tikšanās pie Valsts prezidenta Egila Levita, kurš norādījis uz Saeimas 31. maija balsojuma radīto konstitucionālās krīzes risku.

Jau vēstīts, ka par priekšlikumu, kas ignorē Satversmes tiesas (ST) spriedumu un atbalsta Varakļānu iekļaušanu Rēzeknes novadā, 31.maijā Saeimas sēdē balsoja Jaunās konservatīvās partijas, Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un “Saskaņas” deputāti. Priekšlikums vēl līdz galam netika pieņemts, jo tam būtu nepieciešams balsojums par pašu likumprojektu kopumā.

LETA jau ziņoja, ka ST piektdien, 28. maijā, atzina Varakļānu novada pievienošanu Rēzeknes novadam par neatbilstošu Satversmei.

0 Komentāru