Levits: Veselības ministrs ir politiski atbildīgs, lai vakcinācija pret Covid-19 notiktu raiti

13 komentāri
Levits: Veselības ministrs ir politiski atbildīgs, lai vakcinācija pret Covid-19 notiktu raiti
EDIJS PĀLENS, LETA

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) ir politiski atbildīgs, lai vakcinācija pret Covid-19 notiktu bez kavēšanās un sastrēgumiem, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) preses konferencē žurnālistiem sacīja Valsts prezidents Egils Levits.

Viņš norādīja, ka vakcinācijas process tiek organizēts lēni. Tāpat Levits minēja, – ja Latvija būtu saņēmusi tās Covid-19 vakcīnu devas, kurām vajadzēja pienākt, vakcinācijas procesā varētu rasties sastrēgumi, bet patlaban tādi neveidojas.

Lasi vēl – NMPD vadītāja: Trešais Covid-19 vilnis ir sagaidāms divu līdz četru nedēļu laikā

“Turpmāk, kad Latvijā ienāks daudz lielāks Covid-19 vakcīnu devu skaits nekā līdz šim, vakcinācijas procesam jārit kā pa diedziņu. Tas ir Vakcinācijas projekta biroja un veselības ministra uzdevums. Tā ir arī valdības kopējā atbildība,” akcentēja valsts pirmā persona.

Levits arī akcentēja, ka tur, kur nepieciešama citu ministru iesaiste, ministriem ir jāpalīdz veselības ministram īstenot šo lielo virsuzdevumu.

Lasi vēl – Levits: Ja pēc ierobežojumu mīkstināšanas saslimstība ar Covid-19 palielināsies, būs jāprasa atsevišķu ministru demisija

Jau ziņots, ka šonedēļ senioru vakcināciju pret Covid-19 sāk ģimenes ārsti, kuri par to noslēguši līgumus ar Nacionālo veselības dienestu (NVD).

Otrdien pret Covid-19 vienā diennaktī potēto personu skaits pirmo reizi pārsniedzis 2100. Turpinot pieaugt vakcinācijas tempam, aizvadītajā diennaktī pret koronavīrusu vakcinētas kopumā 2116 personas.

Otrdien vakcinēto cilvēku skaits NVD statistikā gan vēl varētu pieaugt, jo ne visi mediķi datus “E-veselības” sistēmā ievada tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts. Piemēram, šodien aktualizētajā statistikā pirmdien vakcinēto personu skaits ir pieaudzis par 127 cilvēkiem – no 1534 kā tika ziņots vakar, līdz 1661.

Kopumā pēdējās septiņās dienās vakcīnas pirmo vai otro devu kopumā saņēma 10 204 personas, kas ir vidēji 1458 cilvēki dienā, kas atbilst veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) iepriekš publiski nospraustajam mērķim, proti, ik dienu vakcinēt vismaz 1000 cilvēku, gan pagaidām nesasniedzot mērķi diennaktī vakcinēt vidēji 2000 cilvēku. Šo mērķi izdevās izpildīt pirmo reizi vien vakar.

Vairums jeb 2085 otrdien vakcinētie saņēmuši vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu. Savukārt 31 cilvēks noslēdzis vakcināciju pret Covid-19, saņemot vakcīnas otro devu.

Starp otrdien poti pret Covid-19 saņēmušajiem bijuši 274 sociālo aprūpes centru (SAC) klienti, 96 cilvēki no citas paaugstināta riska grupas, 1124 personas vecumā virs 60 gadiem, 192 ārstniecības personas, 146 ārstniecības iestāžu darbinieki, 177 SAC darbinieki.