Levits un Zelenskis parakstījuši kopīgu deklarāciju par Ukrainas virzību uz Eiropas Savienību

10 komentāri
Levits un Zelenskis parakstījuši kopīgu deklarāciju par Ukrainas virzību uz Eiropas Savienību
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis parakstījuši kopīgu deklarāciju par Ukrainas tālāku virzību uz Eiropas Savienību (ES), informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra vadītāja Justīne Deičmane.

Deklarācija paredz, ka Latvija atbalstīs Ukrainas iestāšanos ES, līdzko tā būs izpildījusi noteiktās prasības, kas ļauj tai iesniegt oficiālu pieteikumu ES dalībvalsts statusa saņemšanai. Abas valstis arī apņemas kopīgiem spēkiem aktīvāk strādāt pie tā, lai Ukraina turpinātu savu integrēšanos ES un realizētu plānotās reformas, kas Ukrainai ļaus pretendēt uz ES dalībvalsts statusu.

Lasi vēl – Zelenskis par Krievijas militārajiem manevriem Ukrainas pierobežā: Runa ir par visas Eiropas drošību

Valsts prezidents, tiešsaistē sazinoties ar Zelenski, uzsvēra Latvijas stingru atbalstu Ukrainas teritoriālajai integritātei, norādot, ka Latvija starptautiski izmanto jebkuru iespēju, lai atgādinātu par to, ka daļa Ukrainas ir okupēta un ka Krima ir neatņemama Ukrainas sastāvdaļa tāpat kā Donbasa reģions.

Tāpat Valsts prezidents akcentēja, ka Latvija ir gatava palīdzēt ar savu profesionālo pieredzi par reformu vadību, par eirointegrāciju. Levits pauda cerību, ka jau šajā desmitgadē Ukraina kļūs par pilntiesīgu ES dalībvalsti, īstenojot visas tam nepieciešamās reformas.”

Valsts pirmā persona pauda Latvijas izpratni par Ukrainas mērķi kļūt par NATO dalībvalsti, lai stiprinātu Eiropas drošības telpu. Savukārt Zelenskis pateicās Levitam par Latvijas konsekvento atbalstu Ukrainai un par kopīgajā deklarācijā pausto tālāko valstu sadarbību Ukrainas ceļā uz dalību ES.

Ukrainas prezidents sveica Latvijas kolēģi un iedzīvotājus ar tikko aizvadīto valsts neatkarības atjaunošanas gadadienu 4.maijā un ielūdza Latvijas prezidentu apmeklēt Ukrainas neatkarības trīsdesmitgadei veltītos notikumus 23.augustā un 24.augustā Kijevā, kā arī tad paredzēto Krimas platformas dibināšanu. Tā būs valstu grupa, kuras uzdevums būtu pastāvīgi uzturēt Krimas jautājumu starptautiskajā dienaskārtībā.

10 komentāri