“Latvijas Pasts” piedāvā pārtikas piegādi laukos dzīvojošajiem

5 komentāri

Pārtikas piegāde līdz mājas durvīm vairs nav tikai pilsētnieku privilēģija. “Latvijas Pasts” uzsācis šāda pakalpojuma sniegšanu, piegādi piedāvājot tieši ārpus lielajām pilsētām dzīvojošajiem. Kas laukos to vissparīgāk izmanto un ko par to domā pastnieki, kuriem pārtikas pasūtījumi klientiem jāpiegādā, paralēli vēstulēm un citiem sūtījumiem?

Cēsu pastniecei Iveta Lasmanei pirmā diena, kad jāpiegādā ne tikai laikraksti, vēstules un sūtījumi, bet arī pārtikas paka. Šajā pusē šāds pakalpojums jauns. Tikai šonedēļ izvadāti reklāmas bukleti ar piedāvājumu.

Pastniece gan saka, – vientuļo cilvēku un senioru apgādāšanas ar pārtiku un citām nepieciešamajām precēm pastnieku neoficiālajos ikdienas pienākumos ir jau sen.

“Citam vajadzēja maizīti, citam zāles. Cits kādreiz paprasīja veļas pulveri. Protams, mums pastā arī ir preces, kuras tirgojam, bet ir reizes, mums zāles nav, kad cilvēki prasa. Tad mēs nopērkam un piegādājam. Mēs arī ņemam maksājumus, lai lauku cilvēkiem nav jābrauc uz pilsētu,” stāsta pastniece.

Taču tagad, pastam sadarbojoties ar veikalu tīklu “Elvi”, vismaz pārtikas piegādes veicamas arī oficiāli. Cēsu pastā pirmais sūtījumus jāved uz Priekuļu novadu. Pirkums liels – kopumā trīs kastes.

Pasūtījumu veikusi kāda sirmgalve, un pirkumus pastniece piegādā līdz pat virtuvei. Kundze pati līdz veikalam vairs aiziet vai aizbraukt nespēj. Tādēļ pensionāre par šādu iespēju, kas lauku ļaudīm līdz šim nav bijusi pieejama, priecīga. Tuvojoties Jāņi, bet virtuves plaukti un ledusskapis tukšs.

“Brauca katru nedēļu autoveikals, un tagad tas pārstāja braukāt. Un es veikalā nevaru staigāt un izvēlēties. Mājinieki jau kaut ko atved, bet gribas kaut ko pašai arī. Ieraudzīju to katalogu un domāju, tavu laimi, autoveikala nav, un domāju visu laiku… Pieņemsim dēls aizved mani pie ārstiem vai uz analīzēm, ieiesim veikalā. Es nevaru pa to veikalu nemaz pastaigāt,” norāda pensionāre Jūlianna Rakule.

Taujājot, cik ilgam laikam sapirktais pietiks, pensionāre saka, – nedēļai. Lai gan produktu daudz, viss nesot viņai: “Es arī dalīšos. Ar mazmeitu un tā tālāk. Es tagad braukšu pie mazmazbērniem, tāpēc man te tās kolas un tādi našķi.”

“Latvijas Pasts” pārtikas piegādi sāka piedāvāt pērnā gada beigās, taču tikai Latgales iedzīvotājiem. Sākotnēji pakalpojums tika ieplānots, lai pandēmijas laikā dotu iespēju arī lauku iedzīvotājiem iepirkties epidemioloģiski droši. Tagad pakalpojums izpleties un pieejams visā Latvijā.

“Šis projekts vairāk ir domāts ne pilsētas iedzīvotājiem, jo pilsētās ir daudz veikalu un iespēja tajos nokļūt. Šis projekts sadarbībā ar “Elvi” ir tapis tieši lauku iedzīvotājiem, kuriem ir sarežģītāk, izaicinošāk, tas ir arī laikietilpīgi,” skaidro ”Latvijas Pasta” Vidzemes reģiona vadītāja Gunita Tomsone.

Pastniekiem par papildu darbu, kas neietilpst ierastajos darba uzdevumos, sola piemaksas.

5 komentāri