Latvijas mežos šobrīd ir kritiski sauss; VUGD pieļauj, ka varētu tikt noteikti dažādi ierobežojumi

0 Komentāru

Latvijas mežos šobrīd ir kritiski sauss, tāpēc drošības nolūkos varētu tikt noteikti ierobežojumi – tā intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” norādīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons.

Saistībā ar karsto vasaru mežos šobrīd ir kritiski sauss, palielinājusies ugunsbīstamība. Šā iemesla dēļ līdz 28. jūlija vakaram izsludināts oranžais brīdinājums.

“Mēs visi zinām, ka ir ugunsbīstamais periods un mežos ir patiešām kritiski sauss. Veiksmīgā kārtā ne visā valsts teritorijā ir tik dramatiski sauss – ir reģioni, kur ir vairāk un, kur ir mazāk. Tieši ar to šobrīd nodarbojas meža dienests, ar vietējām pašvaldībām apzina konkrēti katras vietas situāciju,” teic VUGD pārstāvis.

Kā norāda Eklons, dienests ir gatavojies arī tam, ka konkrētās apdzīvotajās vietās varētu būt izsludināta ārkārtas situācija mežos. Tas nozīmētu, ka nedrīkstētu, piemēram, braukt mežā ar auto vai rīkot pasākumus mežā.

Vēl viena no šīs vasaras problēmām ir drošība pie ūdens. Pagājušajās brīvdienās noslīkuši trīs cilvēki, un šogad peldsezonas laikā noslīkuši jau 50 cilvēku. Vienā no desmit gadījumiem izdodas izglābt cilvēku no slīkšanas, bet pārējos gadījumos jau tiek meklēts noslīkušais, apliecina VUGD pārstāvis.

0 Komentāru