Latvijai ir desmitais augstākais Covid-19 saslimstības rādītājs Eiropā

2 komentāri
Latvijai ir desmitais augstākais Covid-19 saslimstības rādītājs Eiropā
KASPARS KRAFTS, F64

Sekojot saslimstības rādītājiem Latvijā saistībā ar Covid-19 izplatību, pēc saslimstības krituma 12 secīgu dienu garumā, šobrīd atkal novērojams neliels saslimstības pieaugums, un situācija ir smagāka nekā Eiropas Savienībā vidēji, informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Latvijā patlaban ir desmitais augstākais saslimstības rādītājs Eiropas Savienībā. Saslimstības rādītājs – 14 dienu kumulatīvais gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem – patlaban ir 595,8.

Lasi vēl – Covid-19 izplatības karte: vairums jauno saslimšanas gadījumu reģistrēti Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā un Jūrmalā

Epidemiologu aprēķinātais Covid-19 infekcijas reproduktivitātes koeficients Latvijā ir pieaudzis un šobrīd tas ir 0,97. Tas nozīmē, ka 100 saslimušie teorētiski inficē 97 citus cilvēkus, bet iepriekš šis rādītājs bija 0,91.

SPKC arī novēro, ka pieaug ievesto gadījumu skaits jeb saslimšanas gadījumi, kur inficētais cilvēks Latvijā ieradies no ārvalstīm. Aizvadītā gada pēdējās nedēļās tie bija vidēji 45 gadījumi nedēļā, bet šī gada pirmajā nedēļā Latvijā reģistrēti 70 saslimušie, kas atgriezušies no ārvalstīm. No visiem ievestajiem gadījumiem 25 inficētie cilvēki bija ieradušies no Apvienotās Karalistes, astoņi – no Vācijas, septiņi – no Krievijas, bet pārējie no citām valstīm.

Salīdzinot ar situāciju pirms septiņām dienām, jaunu gadījumu skaita dinamika Latvijā samazinājusies par 7,8%, tika atklāti vidēji 755 jauni inficēšanās gadījumi dienā. Vidējais pozitīvo testu īpatsvars pēdējo septiņu dienu laikā ir 7,9%, bet pirms nedēļas – 7,6%.

Stacionēto Covid-19 pacientu skaita dinamika pēdējo septiņu dienu laikā pieaugusi par 2,2%, slimnīcās nokļuva 730 pacienti jeb vidēji 104 pacienti dienā. Kopumā slimnīcās ārstējas 1058 pacienti un arvien pieaug to pacientu skaits, kuru Covid-19 slimības gaita norit smagi un ir nepieciešama intensīvā terapija.

Neatkarīgi no tā, ka pirms pāris dienām bija vērojams neliels saslimstības rādītāju kritums, tagad novērojams pieaugums, kas liek situāciju kritiski vērtēt, neizslēdzot iespēju par papildu drošības pasākumu noteikšanu. SPKC atgādina, ka stingrāki ierobežojumi dos lielāku atdevi situācijā, kad Latvijā sāks izplatīties jaunie Covid-19 celmi.

Epidemiologi atgādina, – atbildīgi ievērojot esošos drošības pasākumus, sabiedrībai kopumā būs labākas iespējas pārvarēt jaunu Covid-19 saslimstības pacēlumu.
2 komentāri