ZZS valdes loceklis Tavars atbalsta marihuānas legalizēšanu medicīniskām vajadzībām

0 Komentāru
ZZS valdes loceklis Tavars atbalsta marihuānas legalizēšanu medicīniskām vajadzībām
Rebeka Žeire, LETA

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes loceklis, Latvijas Zaļās partijas valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars atbalsta marihuānas lietošanas un audzēšanas legalizēšanu medicīniskām vajadzībām.

Tavars, paužot personisko viedokli, sacīja, ka par šo jautājumu gan vēl ir nepieciešamas profesionāļu debates un diskusijas sabiedrībā. Tāpat nepieciešama diskusija par marihuānas vispārīgas lietošanas dekriminalizāciju, izvērtējot šāda soļa plusus un mīnusus, uzskata Tavars.

Lielākā daļa sabiedrības esot pret to, tāpēc politiķi baidās par to diskutēt, norādīja Tavars. Viņu gan visvairāk satraucot tas, ka daļa cilvēku nodzeras alkohola lietošanas dēļ, un šī problēma būtu jārisina. Politiķis atsaucās uz pētījumiem, kas norādot, ka alkoholismam ir krietni lielākas negatīvās sekas.

Marihuānas audzēšanai medicīniskām vajadzībām būtu jānotiek profesionāli, drošības iestāžu uzraudzībā, kā arī par šo procesu būtu jāiekasē nodokļi. Tavars norādīja, ka marihuāna medicīniskām vajadzībām tiek izmantota arī Kanādā un Nīderlandē – nevar teikt, ka šo lēmumu pieņēma neizglītoti cilvēki vai ka tas būtu nācis par sliktu šo valstu tautām. Arī ASV atsevišķos štatos, kur ir liberalizēti marihuānas lietošanas nosacījumi, “nav noticis nekas traks”.

Politiķis akcentēja, ka “nav ko baidīties runāt par šo tēmu”, jo būs sliktāk, ja nonāksim līdz tam, ka marihuānas legalizācija tiks veikta tāpat kā Gruzijā ar tiesas spriedumu un par to nebūs notikusi kvalitatīva diskusija. LZP vadītājs neizslēdza iespēju, ka diskusija Latvijā var noslēgties arī ar izšķiršanos neko nemainīt pašreizējā regulējumā.

Tavars norādīja, ka pauž personisko viedokli un prognozēja, ka ZZS savu noraidošo pozīciju par dekriminalizāciju nemainīs, kamēr nebūs notikusi profesionāla diskusija. Zaļās partijas līderis norādīja, ka iekšējo diskusiju politiskajā spēkā par šo jautājumu viņš sāks pēc Saeimas vēlēšanām.

Politiķis šo jautājumu aktualizēja savā kontā sociālajā tīklā “twitter.com”, atsaucoties uz Gruzijas tiesas spriedumu par marihuānas legalizāciju un norādot, ka “arī mums būs par šo jālemj”.

Jau vēstīts, ka Gruzijas Konstitucionālā tiesa lēmusi par labu marihuānas lietošanas legalizācijai. Marihuānas lietošana ir darbība, ko aizsargā tiesības uz brīvu personības attīstību, teikts tiesas spriedumā.

Kā ziņots, Saeima 2015. gadā noraidīja iedzīvotāju kolektīvo iesniegumu ar ierosinājumu par marihuānas dekriminalizāciju. Par šā ierosinājuma noraidīšanu balsoja arī ZZS deputāti.
0 Komentāru