ZZS lems par aicinājumu Truksnim atkāpties no amata

1 komentārs
ZZS lems par aicinājumu Truksnim atkāpties no amata
DĀVIS ŪLANDS, F64

Ja par nelikumīgu ziedojumu saņemšanu aizdomās turētais Jūrmalas mērs Gatis Truksnis pats neatkāpsies amata, viņa partija gatava rosināt mēra nomaiņu kūrortpilsētā. Pagaidām gan nav skaidrs, kad tas varētu notikt. Tikmēr otrs aizdomās turētais šajā lietā – uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš – nācis klajā ar skaļiem paziņojumiem par savu iesaisti Trukšņa finansēšanā.

KNAB lūdzis Ģenerālprokuratūrai sākt kriminālvajāšanu pret Gati Truksni un Jūliju Krūmiņu par ZZS nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā.

Runa ir par 32 000 eiro, kurus Krūmiņš caur citām personām neatļauti ziedojis Trukšņa pašvaldību vēlēšanu kampaņai. Truksnis jau vairākas dienas izvairās žurnālistiem notiekošo komentēt, tikmēr Krūmiņs maksājumus nenoliedz. Viņš lūdzis meitai un dēlam pārskaitīt Truksnim ziedojumus, lai panāktu viņa ievēlēšanu un Krūmiņa nekustamo īpašumu attīstība netiktu netraucēta.

“Tā visa bija mana nauda. Ja es uzskatu, ka Truksnis ir normāls mērs, kāda citiem ir starpība? Kāpēc kāds skaita manu naudu? (TV3: Bet jūs zināt, ka ir ierobežojumi, cik viens cilvēks var ziedot?) Lai ir ierobežojumi, bet man ir vajadzīgs mērs, kas netraucē savest kārtībā Jūrmalas objektus,” saka Krūmiņš.

Viņš neatzīst, ka pārkāpis likumu, uzskatot, ka notiekošais ir bijušās Nacionālās drošības komisijas vadītājas un “Vienotības” politiķes Solvitas Āboltiņas atriebība par to, ka viņš pirms 12. Saeimas vēlēšanām apmaksāja viņai nedraudzīgas avīzes izdošanu.

“Es taču sava laikā apmaksāju to avīzi, ko izdeva par Solvitu Āboltiņu, ka viņa netika iekšā. Tad viņa bija par drošības padomes priekšsēdētāju un pasūtīja. Viņa katru dienu sēdēja kopā ar Streļčenoku un teica: “Kad to Krūmiņu iesēdinās?” Un tad viņi sāka noklausīties mani,” saka Krūmiņš.

Tikmēr Zaļo un zemniekus savienība (ZZS), kura nelikumīgi saņemtos ziedojumus jau atmaksājusi valsts budžetā, paziņojusi, ka tās pacietības mērs ar Truksni, kurš regulāri iekuļas skandālos, ir pilns.

Krauze gan neatklāj, cik ilgs laiks dots Truksnim, lai amatu pamestu brīvprātīgi. Par to tikšot lemts nākamajā partijas valdes sēdē.

1 komentārs