ZZS: Iekšlietu ministram vajadzētu atkāpties, jo daudzi nav informēti par savu EP vēlēšanu iecirkni

6 komentāri
ZZS: Iekšlietu ministram vajadzētu atkāpties, jo daudzi nav informēti par savu EP vēlēšanu iecirkni
VLADISLAVS PROŠKINS, F64

Iekšlietu ministram Sandim Ģirģenam (KPV LV) vajadzētu atkāpties no amata, jo daudzi balsstiesīgie nav saņēmuši vēstuli ar informāciju, kurā Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu iecirknī ir jābalso, šādu nostāju pauda Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) valdes priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Armands Krauze.

Politiķis stāstīja, ka daudzi cilvēki no novadiem, sazinoties ar ZZS pārstāvjiem, pauduši sašutumu par to, ka nav saņēmuši informatīvo vēstuli par to, kurā iecirknī viņiem jābalso EP vēlēšanās. Tā ir milzīga nolaidība un par šo situāciju ir jāprasa pilna atbildība no ministra, jo viņa bezdarbības dēļ tiekot sabotētas vēlēšanas, paziņoja deputāts.

Krauze norādīja, ka šis jautājums tiks skatīts ZZS valdes sēdē un ka Saeimā plānots virzīt Ģirģenam adresētu pieprasījumu.

Politiķis pauda viedokli, ka sabiedrība nav pietiekoši informēta, ka no 22.maija līdz 24.maijam konkrētās stundās iedzīvotājiem būtu iespēja balsot jebkurā vēlēšanās iecirknī valstī. Krauze akcentēja, ka šī informācija ir jāakcentē medijos, tajā skaitā par to bieži un regulāri būtu jāziņo sabiedriskajiem medijiem.

Vēlēšanu iecirkņos balsot varēs arī 22. maijā no plkst. 17.00 līdz plkst. 20.00, 23. maijā no plkst. 9.00 līdz plkst. 12.00 un 24. maijā no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00, liecina CVK mājaslapā publicētā informācija.

Vēlēšanu diena būs 25. maijā, kad iecirkņi strādās no plkst. 7.00 līdz plkst. 20.00.

Kā ziņots, pēdējās nedēļās masu medijos bieži izskani informācija, ka daudzi Latvijas iedzīvotāji nav saņēmuši EP vēlēšanu paziņojumus.

Pasta komersants “Reller”, kas ieguvis tiesības uz līguma izpildi par 2019.gada Eiroparlamenta velēšanu informatīvo paziņojumu piegādi, uzskata, ka līgumā paredzētos uzdevumus ir veicis atbildīgi. Tajā pašā laikā uzņēmums norāda, ka vairākās vietās Latvijā šo paziņojumu piegāde nav bijusi iespējama objektīvu iemeslu dēļ.

Uzņēmums ir saņēmis no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) informāciju par iedzīvotāju sūdzībām saistībā ar nesaņemtiem velēšanu paziņojumiem, un, veicot to detalizētu pārbaudi, secinājis, ka lielākā daļā šo adrešu ir bijušas objektīvas problēmas tos piegādāt.

Ģirģena pārstāvji norāda, ka, analizējot sagatavošanās darbus EP vēlēšanām, ministrs nonācis pie secinājuma, ka ir nepieciešams virzīt grozījumus vēlēšanu procesu regulējošajos normatīvos aktos un sagatavot tehnoloģiskos risinājumus, lai nodrošinātu vēlētāju elektronisku reģistrēšanu iecirknī, kurā vēlētājs ieradies balsot.

Jau vēstīts, ka Ģirģens informējis Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV), ka ar Latvijas Pastu ticis noslēgts jauns līgums, lai 15.maijā izsūtītu ar EP vēlēšanām saistīto informāciju tiem iedzīvotājiem, kas to līdz šim nav saņēmuši.

TOP komentāri

 • Pārdozēts gadījums!
  +1 +1 0

  Pārdozēts gadījums!

  Es nesaprotu priekš kam, Krauzes kungs, jātērē resursi un vispār jāsūta tie paziņojumi! Priekš kam jātracina sabiedrība ! Jau kuro laiku runā par tām Eiropas vēlēšanām, gan televizoros, īpaši pēdējā laikā, gan visos citos iespējamos sakaru līdzekļos! Vēlētāji,kas piedalās vēlēšanās , zin savus vēlēšanu iecirkņus kur iet vēlēt, un kandidātu nav tik daudz ,ka galva grieztos! Ko tad vajadzēja iesākt Saeimas vēlēšanās, kad bija simtiem kandidātu !!Kas gribēs iet vēlēt tie zina par ko balsot un kur balsot, bet īstenībā ,es domāju, uztraukums ir par to, ka ļoti daudzi varētu nepiedalīties vēlēšanās, bet tur ar paziņojumiem nekas nebūs līdzēts! Tāpēc,ka cilvēki vairs nekam netic un piegriezusies tā bezjēdzīgā balsošana !!! Pārāk apšaubāms un agresīvs Krauzes valdīšanas sākums! Arī kaut kā velk smaidu !!!
 • To Same
 • Janija
  +3 +1 -2

  Janija

  Tie, kas dosies vēlēt- pilnīgi noteikti jau zina savu vēlēšanu iecirkni. Man šādu vēstuli ar atgādinājumu varēja arī nesūtīt, bet tomēr atsūtīja un laika līdz vēlēšanām arī vēl pietiekami :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl