ZZS deputāts rosina atteikties no Jāņiem un svinēt astronomiskos vasaras saulgriežus

Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš (ZZS) rosina likumā 23. un 24. jūnija jeb Līgo vakara un Jāņu dienas vietā par svinamajām dienām noteikt astronomiskos vasaras saulgriežus, kas ir pāris dienas agrāk.

Atpakaļ uz rakstu

140 komentāri

 • Ingūna Bedikere

  Ingūna Bedikere

  Senlatvieši Saulgriežus svinēja 21. jūnijā. Arī tagad daudzi to dara, tieši tajā dienā. Kā arī, 21. jūnijā 80% ir bijusi skaista, saulaina diena. Arī pirtsslotas sien 21. jūnijā.
  Man nebūtu nekas pret.
  • mums vajag Jāņus!

   mums vajag Jāņus!

   Sieniet slotas,ejiet pirtī un dariet visu,kas paredzēts un jūtaties moži un smaidīgi,bet kāpēc jāmaina Jāņu dienas tradīcijas! Līgo un Jāņi ,ka tiešām rada tik daudz pozitīvu enerģiju un apkopo tik daudz seno svētku rituālu- Jāņos puiši sievas lūkoja, Pēterdienā brauca roku lūgt, Annas - jaunās ražas svētki un tā tālāk līdz Mārtiņiem un vēl tālāk, latviešiem bija savas tradīcijas un svētki ar īpašu nozīmi ! Protams ,kas attiecas uz dabai veltītiem rituāliem, var atzīmēt arī Vasaras saulgriežus,bet tas nenozīmē, ka nevajag svinēt Jāņus, svētkus,kurus jautri pavadot,jau gaidam ,kad tie nāks citu gadu! Jāņiem būt un papardes ziedam plaukt!
   • Līga

    Līga

    Kā Jūs nesaprotat, ka tie jau ir tie Jāņi (saulgrieži), ko mūsu senči no laiku laikiem svinējuši (un arī citas tautas), kad ir gada īsākā nakts, un kad saule stāv 3 dienas vienādi (saulstāvji), bet kalendārā šis laiks ir kristietības laikā apzināti nobīdīts, ierakstot Līgas un Jāņa vārdus vēlāk. Viņiem neizdevās aizliegt un izskaust tautā svinētos Jāņus, bet izdevās tos nobīdīt, jo viņi apzinājās, ka šis ir enerģētiski spēcīgs laiks, un kad šādā laikā tauta var kļūt spēcīgāka, vienotāka un var sākt sacelties pret saviem kungiem un uzspiesto režīmu.

    Un tāpēc būtu pareizi tomēr šos svētkus atgriezt un svinēt pareizajā laikā. Kādēļ gan nesamainīt kalendārā Līgas un Jāņa vārdus pareizajās dienās (21.,22.jūnijā) un visiem svinēt kā ierasts, bet tikai īstajā laikā.
 • Liene

  Liene

  Kas tur notiek? Nepietiek ka tā jau apzog tautu vēl tagad grib aizliegt ģimenes kopā būšanu jo Līgo svētkos un Ziemassvētkos ir lielākā saiešana ģimenēm. Un tis kas dzer tie dzers vai tie ir Jāņi vai kāda cita diena. Bet ja noņems Līgo svētkus tad tas ir galīgi garām.
 • Sheri Stone
 • Talis Karelis

  Talis Karelis

  no pasakas reiz bija te pavisam garam.Padaudz murgaini raksti uzpeld .
 • Inese Vitola

  Inese Vitola

  Ja sunim nav ko darīt viņš kasa savas olas. Latvijas deputāti aiz gara laika izdomā visādas muļķības. Es saprastu ja viņi aizliegtu pslielināt savas algas un piemaksas, tad vismaz varētu redzēt ka strādā. Un vēl jau ir arī Ziemas svētki un Lieldienas, tiem 100 būs ko patēlot ka strādā. Bet ko gan var gribēt ja āzi ieliek par dārznieku tad ražu arī nav ko gaidīt.
 • Vaira Šķibele

  Vaira Šķibele

  Kādēļ nebalsosi? Ļoti pareizs priekšlikums. Jāsvin saulgrieži nevis kristiešu samākslotie svētki. Tāpat kā lieldienas un ziemassvētki.
 • Liene Lukaže

  Liene Lukaže

  Iesaku atteikties no 1 un 4 maija svētku dienām. Es tās nesvinu un man tās ir parastas dienas!
 • Uldis Uldriķis
 • Juris Janovskis

  Juris Janovskis

  Šķiet pakaļa pārkarsusi mīkstajā krēslā tādēļ galvā pilnīga putra!
 • Jānis Ādamsons

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!