Zoodārzs svinīgi pārņem “Āfrikas savannas” kompleksu – šeit vienkopus varēs apskatīt žirafes, antilopes, pērtiķus un zebras

Pievienot komentāru
Zoodārzs svinīgi pārņem “Āfrikas savannas” kompleksu – šeit vienkopus varēs apskatīt žirafes, antilopes, pērtiķus un zebras
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Šodien, 19. septembrī, Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārzā jaunās Zebru un antilopju mājas skatu laukumā tika parakstīts dokuments, ar kuru Rīgas zoodārzs savā valdījumā pārņems “Āfrikas savannas” ekspozīciju kompleksu.

Pirms svinīgās parakstīšanas ceremonijas zoodārza vadītājs Ingmārs Līdaka Rīgas domes pārstāvjiem dāvāja ronēna zīmēto glezniņu, kas atainojot zoodārza nākotnes vīziju. Uz jauno mītni jau pārcēlušās dižantilopes, antilopes impalas un antilopes dikdiki, kuras pamazām sāk aprast ar jaunajiem apstākļiem. Vienai antilopei pārbrauciena laikā gan gadījusies neraža, jo tā nolauzusi ragu, bet uztraukumam nav pamata, jo tas ataugšot.

Šī esot Baltijas zoodārzos lielākā safari zona, tās platība ir 300 m². Savannā dzīvos arī pērtiķi, lai neaizmuktu tiem atvēlēta sava saliņa.  “Āfrikas savannas” kompleksu apmeklētājiem paredzēts atvērt 17. oktobrī, bet līdz tam laikam plānots atvest vēl divas dižantilopes un atraktīvākos “Āfrikas savannas” iemītniekus – piecus geladas pērtiķus. Savukārt zebru pārcelšanās uz jaunajām mājām notiks septembra beigās.

Jāatzīst gan, ka zebras, antilopes un žirafes visus kopā lielajā “Āfrikas savannas” aplokā varēs vērot tikai pavasarī, kad dzīvnieki būs saraduši viens ar otru un būs piemēroti laika apstākļi, teica zoodārza pārstāvji.

“Āfrikas savannas” būvniecība tika sākta 2017. gada jūlija beigās un tās kopējās izmaksas ir trīs miljoni eiro, no kuriem vairāk nekā 2,5 miljonus eiro finansējusi Rīgas dome, savukārt 400 000 eiro piešķirti no valsts budžeta.

Trīs ēku un aploku kompleksu 1,7 hektāru lielā teritorijā, kas ir 1/10 daļa no zoodārza kopplatības, pēc Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pasūtījuma projektēja pilnsabiedrība “Re-Arta” un būvniecības darbus veica pilnsabiedrība “BBA un Tilts”.