Zoodārza valdes locekļi savu atbrīvošanu no amatiem saista ar kāda ekskluzīva īpašuma saimnieku interešu lobēšanu

5 komentāri

Politiskās cīņas starp Rīgas domes oponentiem – “Saskaņu” un “Gods Kalpot Rīgai” – atbalsojušās pat zvērudārzā: Rīgas izpilddirektors atbrīvojis zooloģiskā dārza valdes locekļus – “saskaņieti” Andri Morozovu un “Zaļās partijas” ilggadējo biedru Ingmāru Līdaku.

Nu jau no darba atbrīvotais zoodārza valdes loceklis Ingmārs Līdaka medijiem ceturtdien izrādīja ceļu uz lepno savrupmāju, kas ir zoodārza malā. Tieši šī ēka un piekļuve tai, atlaisto valdes locekļus ieskatā, ir patiesais iemesls, kādēļ zoodārzā mainīta vadība.

“Pārdod to portālos par 1,5 miljoniem, bet apgrūtinājums ir tāds, ka līdz zemesgabalam ir zoodārza zemesgabals, un apgrūtina pieeju. Līdz ar to zeme ar māju jau divus gadus pārdod neefektīvi! Ekskluzīvs gabals. Īsā laikā izdomāts, kā to apiet. Jāuzbrauc zoodārzam, atsavinot servitūta ceļu,” saka atlaistais Rīgas zoodārza valdes loceklis Andris Morozovs (Saskaņa).

Pārdošanā esošā ēkā blakus Rīgas Zooloģiskajam dārzam

Pārdošanā esošā ēkā blakus Rīgas Zooloģiskajam dārzam Foto: SINTIJA ZANDERSONE, LETA

Savukārt Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs uzskata, ka veikta virkne pārkāpumu. Piemēram, zemesgabalā starp Ezermalas un Cimzes ielu Rīgas pilsētas būvvalde konstatējusi būvgružu radīto piesārņojumu 1500 kvadrātmetru platībā. Radzevičs uz TV3 zvaniem un īsziņu neatbildēja, bet aģentūrai LETA ceturtdienas rītā situāciju komentēja šādi:

“Tā ir absolūta nevēlēšanās situāciju risināt un noskaidrot vainīgo, lai uzņēmumam nebūtu jātērē nauda teritorijas sakopšanai. Kamēr es nesāku rakstīt vēstules, viņi neko nedarīja, un tagad viņi mēģina tos uzbērumus nolīdzināt ar melnzemi un visu noslēpt,” uzskata Radzevičs.

Tikmēr Ingmārs Līdaka norāda, ka būvgruži tur nonākuši Āfrikas savannas būvniecības gaitā. “Bija kulturāli izdarīts, palīdzināts, bet uznāca rudens lietavas un paskalots ārā. Neteikšu, ka tie ir 1500 kvadrātmetri,” saka Līdaka.

Tāpat tiek pārmestas nesamērīgi augstas uzņēmuma vadības algas salīdzinājumā ar ierindas darbiniekiem. Augstākā ranga vadība saņem virs 3000 eiro, bet dzīvnieku kopēji – zem 700 eiro. Tāpat izskan pārmetumi, ka iepirkti dažādi ārpakalpojumi bez iepirkumiem.

Līdaka pauž aizdomas, ka vietas valdē ieņems viņam labi pazīstamas ar politiku saistītas personas. Kuras tieši – Līdaka neatklāja.

5 komentāri