Zoodārza jaundzimušajam ronim beidzot dots vārds

1 komentārs
Zoodārza jaundzimušajam ronim beidzot dots vārds
Hercogs (MĀRIS LIELKALNS, RĪGAS ZOOLOĢISKAIS DĀRZS)

Rīgas zoodārzā pie roņu baseina ceturtdien norisinājās vārda došanas svinības nesen dzimušajam ronēnam. Vārda izdomāšana bija uzticēta Ventspils bērniem, jo tieši Ventspils piekrastē ik gadu tiek izskaloti daudz roņu mazuļu.

Atsaucība bijusi milzīga, un bērni izpaudušies ļoti radoši, izmantojot dažādas tehnikas – gan zīmējuši, gan griezuši un līmējuši, gan arī šuvuši. Daudzos darbos vērojami laba vēlējumi un pārdomas par roņiem.

Bērni piedāvājuši tādus vārdus kā Ronijs, Tobijs, Vingo, Riko, Morics, Rodžijs un citi.

Žūrija izvēlējās dot ronēnam vārdu – Hercogs.

“Ronītis pats par to nezina, ka šodien dzīve izmainīsies radikāli – iedomājieties, no 21. janvāra dzīvnieks ir dzīvojis bez vārda, ja mums šobrīd ir 13 ronēni zoodārzā, tad skaidrs, ka jāsāk dot vārdi – šodien vismaz vienam tiek dots vārds,” noteic Rīgas Zooloģiskā dārza direktors Ingmārs Līdaka.

Lasi vēl: Rīgas Zooloģiskajā dārzā sagaidīts papildinājums roņu ģimenē.

Šogad Rīgas Zoodārzā nogādāti jau 15 pelēko un viens pogainā roņa mazulis. Daudzi no tiem ir ar dažādām kostām brūcēm, kuras varētu būt sagādājuši pa pludmali skraidelējoši nepieskatīti suņi.

Diemžēl piecus ronēnus, kuru brūces bija ļoti dziļas un nedziedināmas, nācās iemidzināt.

Atpūtnieki aicināti pieskatīt savus četrkājainos draugus, bet, sastopot ronēnu, netuvoties tam, nedzīt to ūdenī un neaiztikt ar rokām.

Video: svinīgais vārda došanas brīdis

1 komentārs