Zoodārza iemītniekiem izbaros 750 kilogramus nelikumīgi nozvejotu zivju

Pievienot komentāru
Zoodārza iemītniekiem izbaros 750 kilogramus nelikumīgi nozvejotu zivju
FOTO: LETA

Jūrmalā konfiscēts liels daudzums nelikumīgi nozvejotu zivju. Lielu konfiscēto kravu aizveda uz Rīgas zoodārzu.

Apmēram 750 kilogrami zivju nelikumīgi nozvejotas Lielupē. Pārsvarā tās ir vimbas, bet ir arī zandarti, līdakas un pat mencas. Dažas no tām konfiscētas zvejas tīklos.

Toms Sadovskis, Valsts policijas pārstāvis

Pēdējo dienu laikā Jūrmalas iecirkņa darbinieki bija saņēmuši no iedzīvotājiem informāciju par vairākiem gadījumiem, kad ir notikusi nelikumīga malu zvejniecība. Tika izskaitļots kāds 38 gadus vecs vīrietis, kurš varētu būt vainojams šajā nelikumīgajā zvejniecībā. Un pirmdienas naktī uz ceļa tika apturēts šā cilvēka “busiņš”, kur jau tika konstatēts liels daudzums zivju.

Kratīšanas laikā vīrieša mājās atrastas vēl zivis, kā arī maluzvejniecības rīki. Valstij nodarītais zaudējums tiek lēsts ap 300 tūkstošiem eiro. Par šādu noziegumu draud brīvības atņemšana līdz 2 gadiem, kā arī būs jāatmaksā zaudējums. Pašlaik kriminālprocesa ietvaros tiek noskaidrots, vai malu zvejniekam bija līdzzinātāji, kā arī tiek skaidrots, kur šīs nelikumīgi nozvejotās zivis realizētas.

Konfiscētās zivis nolemts atdot zoodārzam, un šīs kravas kvalitātes kontroli pirmais veica kaķis. Kopumā zoodārza dzīvnieki apēd ap 70 kilogramiem saldūdens zivju nedēļā. Policijas pasniegtās dāvanas pietiks vairākiem mēnešiem.

Nelielas zivis derēs arī pelikāniem. Bet roņiem no konfiscētas kravas netiks nekas. Jo viņi ēd tikai jūras zivis.