Zolitūdes traģēdijas vietā atklāj bojāgājušajiem veltītu piemiņas zīmi

0 Komentāru
Zolitūdes traģēdijas vietā atklāj bojāgājušajiem veltītu piemiņas zīmi
FOTO: Skaties.lv

Pirms diviem gadiem notika mūsu valstī lielākā traģēdija kopš neatkarības atjaunošanas. Sabrūkot lielveikalam Maxima, dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vairāki desmiti tika smagi ievainoti.

Šovakar Priedaines ielā 20 pieminēt traģiskos notikumus ieradušies simtiem cilvēku – traģēdijā cietušie, upuru tuvinieki un daudzi citi, jo notikušais vienaldzīgu nespēja atstāt nevienu.

Gaiss traģēdijas vietā ir piepildīts ar atmiņām – ne tikai ar pārdomām par sistēmu, kas ko tādu varēja pieļaut, bet arī, protams, ar personīgām emocijām un stāstiem.

Netrūkst ne ziedu un svecīšu, ne asaru. Piemiņas pasākums sākās 17.00 ar pareizticīgo dievkalpojumu, jo tieši baznīca bija tā, kas daudziem pirmajā brīdī spēja sniegt atbalstu.

Taču brīdī, kad veikals pirms diviem gadiem sagruva – tas ir, pulksten 17.44, vietā, kur savulaik bija ieeja veikalā, tika atklāts upuru pagaidu piemiņas memoriāls.

Tas ir simbolisks gaismas stabs, kas tiecas uz debesīm, ar izgaismotiem skaitļiem 21.11.2013. Pieminot traģēdiju tika iedegts arī viens no festivāla Staro Rīga objektiem – instalācija Gaismu sauca.

Gaismas stari tiek vērsti debesīs kā aicinājums ikvienam šajā brīdī domās pieminēt Zolitūdes traģēdijas upurus. Daudzi no šeit sastaptajiem neslēpj, ka beidzot ir izveidota piemiņas vieta, kur var atnākt un atcerēties upurus un traģēdiju.

VIDEO!

FOTO

0 Komentāru