Zolitūdes traģēdijas lietā aizdomās turētā statuss piemērots arhitektam Kalinkam; arestēta Kubs un HND Grupa manta

1 komentārs

Zolitūdes lielveikala Maxima traģēdijas lietā aizdomās turētā statuss piemērots vēl vienai personai, informēja Valsts policijā. Traģēdijas lietā arhitektu birojam SIA Kubs ir uzlikts mantas arests, apstiprināja Kuba pārstāvis zvērināts advokāts Jānis Junkers.

Zolitūdes lielveikala Maxima traģēdijas lietā mantas arests piemērots arī projektēšanas uzņēmumam SIA HND Grupa, kas pieder aizdomās turamajam būvinženierim Ivaram Sergetam, apstiprināja HND Grupas pārstāvis zvērināts advokāts Artūrs Zvejsalnieks.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rīcībā esošā informācija liecina, ka trešais aizdomās turētais ir arhitekts Andris Kalinka, kurš ir Zolitūdē sabrukušā lielveikala projekta autors. Viņš pats aģentūrai  apstiprināja šo informāciju.

Trešdien, Zolitūdes kriminālprocesa izmeklēšanā procesa virzītājs atzinis par aizdomās turēto vēl vienu personu, un šai personai kā drošības līdzeklis piemērota policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts, informē policija.

Tāpat procesa virzītājs pieņēmis lēmumu par to, ka tiek sākts process piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanai vēl vienai juridiskai personai.

Kopumā patlaban trīs fiziskās personas atzītas par aizdomās turētajām un pret divām juridiskajām personām nolemts sākt piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanas procesu.

Arhitektu birojs SIA Kubs reģistrēts 1991. gadā, uzņēmuma reģistrētais pamatkapitāls ir 4020 lati (5720 eiro). Kuba īpašnieki ir Dace Putniņa (92,54%) un Andris Kalinka (7,46%), liecina Firmas.lv informācija. Līdz 2011. gadam uzņēmuma līdzīpašniece bija arī Daces Putniņas un Andra Kalinkas māte arhitekte Zane Kalinka.

Kubs valdē ir trīs valdes locekļi – Zane Kalinka, Andris Kalinka un Dace Putniņa, katram no viņiem ir tiesības pārstāvēt uzņēmumu atsevišķi.

Pēc notikušās traģēdijas Zane Kalinka un Andris Kalinka uz izmeklēšanas laiku nolēma apturēt savu arhitektu sertifikātu darbību, neiesaistoties nevienā projektā.

Arhitektu biroja Kubs līdzīpašniece Dace Putniņa ir Zolitūdes projekta ģenerāluzņēmēja Re&Re līdzīpašnieka Didža Putniņa dzīvesbiedre, taču konkrētajā projektā nebija aktīvi iesaistīta, uzsvēra Re&Re biznesa attīstības un komunikācijas direktore Mārīte Straume.

Kubs 2013. gadā strādāja ar 634 394 eiro apgrozījumu un guva 126 093 eiro peļņu, liecina Firmas.lv informācija. 2012. gadā arhitektu biroja apgrozījums bija 955 444 eiro un tika gūta 338 787 eiro peļņa.

Arhitektu birojs 2013. gadā strādāja pie projektiem “Multifunkcionālais centrs Rīgā, kvartāla daļā starp Tērbatas, Krišjāņa Barona, Blaumaņa un Dzirnavu ielām”, “Daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Dzirciema ielā, Rīgā”. Birojs iepriekš jau ir realizējis daudzus pazīstamus projektus, starp kuriem pazīstamākie ir tirdzniecības un biroju centri Tērbatas un Lāčplēša ielu krustojumā, viesnīcas Rīdzene rekonstrukcija, Mežotnes pils rekonstrukcija, Chrysler centrs Krasta ielā, biroju komplekss Baltais vējš un daudzi citi.

Portāls Pietiek.com 2013. gadā ziņoja, ka vēl 2013. gada 26. novembrī Lursoft un Ceļu satiksmes drošības direkcijas datu bāzes rādīja, ka arhitektu firmai Kubs pieder četras automašīnas – luksus klases auto Porsche Cayenne, BMW 735 un 2010.gada izlaiduma Land Rover Discovery, kā arī Mercedes Benz C180. Savukārt jau trīs dienas vēlāk datu bāzes rādīja, ka Kubam vairs nepieder neviens auto.

Pietiek.com noskaidroja, ka visas četras automašīnas nonākušas SIA Ella īpašumā. Šīs SIA valdes locekļi ir Andris Kalinka un Zane Kalinka, bet vienīgais īpašnieks ir vēl viens Kalinku ģimenes pārstāvis – Juris Kalinka.

Kā ziņots, Zolitūdes lielveikala Maxima traģēdijas lietā vienai juridiskai personai tiesa kā ierobežojošu līdzekli piemērojusi mantas arestu, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta panorāma atzina Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins. Viņš gan intervijas laikā neminēja, kurai juridiskai personai šis mantas arests ticis piemērots.

Kā ziņots, Zolitūdes lielveikala Maxima traģēdijas lietā policija piemērojusi aizdomās turētā statusu sagruvušās ēkas būvinženierim Sergetam un veikala projekta būvekspertīzes veicējam Andrim Gulbim. Savukārt pret kādu juridisko personu ir pieņemts lēmums vērst piespiedu ietekmēšanas līdzekli.

Sergetam un Gulbim tiesa vakar kā drošības līdzekli noteica apcietinājumu.

TOP komentāri

  • Bžegošs Bžempšipšēvičšs
    0 0 0

    Bžegošs Bžempšipšēvičšs

    Arestēto mantu nekavējoši nodot Regīnai Ločmelei - Luņovai!!!

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl