Komentāri

Zolitūdes traģēdijā cietušie sāk saņemt apjomīgās krimināllietas materiālus. Šodien vairāk nekā 100 kilogramu smago un aptuveni 32 tūkstošu lappušu lielo lietu saņēmis biedrības Zolitūde 21/11 pārstāvis Imants Burvis.

Viņš gan aicinās pārējos cietušos lietu neizņemt papīra formātā, jo Prokuratūrai tas var izmaksāt pat miljonu eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zolitūdes traģēdijā vairāk nekā 200 cietušie no šodienas beidzot var sākt saņemt apjomīgās krimināllietas materiālus. Un pēc tam tie jau drīzumā tiks nosūtīti arī uz tiesu.

Šodien no rīta 80 sējumus, katru vidēji 400 lappuses biezus, saņēma biedrības Zolitūde 21/11 pārstāvis Imants Burvis, kurš traģēdijā zaudēja dēlu.

Ieraugot pamatīgos papīru kalnus, Burvis nolēmis aicināt cietušos, kas ar lietas materiāliem vēlēsies iepazīties, neizņemt šīs vairāk nekā 100 kilogramus smagās mapes papīra formā, jo tas nodokļu maksātājiem varētu izmaksāt pārāk dārgi. Kā uzskata Burvis, būtiski lētāk sanāktu visus tos pašus materiālus saņemt diskā.

Kopējais krimināllietā iekļauto lapu skaits ir aptuveni 32 tūkstoši. Tātad viens komplekts var izmaksāt no 1280 eiro līdz nepilniem pieciem tūkstošiem. Vairāk nekā 200 šādu komplektu var izmaksāt no 300 tūkstošiem līdz pat miljonam eiro.

Cik daudz tas viss izmaksās Prokuratūrai, tās pārstāvji šodien komentārus sniegt nevēlējās. Prokuratūra arī ne noliedza, ne apstiprināja LNT rīcībā esošo informāciju, ka tā lūgusi valdībai papildu līdzekļus tiesas materiālu nodrošināšanai.

Lietas papīra formātā gan parasti interesē iesaistīto pušu advokātiem. Taču Zolitūdes lietā cietušie vēl tikai lems, kuri advokāti viņus pārstāvēs tiesā.

Zolitūdes traģēdijā, kurā, sabrūkot lielveikalam Maxima, dzīvības zaudēja 54 cilvēki, patlaban apsūdzēti deviņi cilvēki – viņus prokuratūra tur aizdomās par būvniecības normu pārkāpumiem, kas raisījis smagas sekas, un valsts amatpersonu bezdarbību.

Bet pieci no apsūdzētajiem vainoti arī nonāvēšanā aiz neuzmanības. Par to, cik ilgi varētu tikt skatīta tik apjomīga lieta, gan nav prognozējams.

Skaties video un uzzini vairāk!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl