Komentāri

Zolitūdes traģēdijā cietušie sāk saņemt apjomīgās krimināllietas materiālus. Šodien vairāk nekā 100 kilogramu smago un aptuveni 32 tūkstošu lappušu lielo lietu saņēmis biedrības Zolitūde 21/11 pārstāvis Imants Burvis.

Viņš gan aicinās pārējos cietušos lietu neizņemt papīra formātā, jo Prokuratūrai tas var izmaksāt pat miljonu eiro.

Zolitūdes traģēdijā vairāk nekā 200 cietušie no šodienas beidzot var sākt saņemt apjomīgās krimināllietas materiālus. Un pēc tam tie jau drīzumā tiks nosūtīti arī uz tiesu.

Šodien no rīta 80 sējumus, katru vidēji 400 lappuses biezus, saņēma biedrības Zolitūde 21/11 pārstāvis Imants Burvis, kurš traģēdijā zaudēja dēlu.

Ieraugot pamatīgos papīru kalnus, Burvis nolēmis aicināt cietušos, kas ar lietas materiāliem vēlēsies iepazīties, neizņemt šīs vairāk nekā 100 kilogramus smagās mapes papīra formā, jo tas nodokļu maksātājiem varētu izmaksāt pārāk dārgi. Kā uzskata Burvis, būtiski lētāk sanāktu visus tos pašus materiālus saņemt diskā.

Kopējais krimināllietā iekļauto lapu skaits ir aptuveni 32 tūkstoši. Tātad viens komplekts var izmaksāt no 1280 eiro līdz nepilniem pieciem tūkstošiem. Vairāk nekā 200 šādu komplektu var izmaksāt no 300 tūkstošiem līdz pat miljonam eiro.

Cik daudz tas viss izmaksās Prokuratūrai, tās pārstāvji šodien komentārus sniegt nevēlējās. Prokuratūra arī ne noliedza, ne apstiprināja LNT rīcībā esošo informāciju, ka tā lūgusi valdībai papildu līdzekļus tiesas materiālu nodrošināšanai.

Lietas papīra formātā gan parasti interesē iesaistīto pušu advokātiem. Taču Zolitūdes lietā cietušie vēl tikai lems, kuri advokāti viņus pārstāvēs tiesā.

Zolitūdes traģēdijā, kurā, sabrūkot lielveikalam Maxima, dzīvības zaudēja 54 cilvēki, patlaban apsūdzēti deviņi cilvēki – viņus prokuratūra tur aizdomās par būvniecības normu pārkāpumiem, kas raisījis smagas sekas, un valsts amatpersonu bezdarbību.

Bet pieci no apsūdzētajiem vainoti arī nonāvēšanā aiz neuzmanības. Par to, cik ilgi varētu tikt skatīta tik apjomīga lieta, gan nav prognozējams.

Skaties video un uzzini vairāk!

Lasi vēl