Komentāri

Beidzot apstiprināts Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojums. Tajā tomēr nosauktas arī amatpersonas, kuras komisijas ieskatā ir morāli un politiski atbildīgas par lielveikala Maxima sabrukšanu virs cilvēku galvām.

Ziņojumu neatbalstīja deputāti no Vienotības un Saskaņas, šo partiju politiķi ir minēti kā morāli un politiski atbildīgie par notikušo traģēdiju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lai gan ziņojums šodien pieņemts, var rasties juridiski šķēršļi, lai tas stātos spēkā.

Pret politiski un morāli atbildīgo amatpersonu nosaukšanu Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas komisijas galaziņojumā iebilda vairāki deputāti. Tāpēc līdz pat pēdējam brīdim nebija skaidrs, vai dokumentā paliks atbildīgo uzvārdi.

Tomēr ar vienas balss pārsvaru komisijas vairākums noraidīja Vienotības deputāta Inta Dāldera priekšlikumu no komisijas ziņojuma izslēgt atbildīgo vārdus.

Kā politiski un morāli atbildīgas personas galaziņojumā minētas: toreizējais Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, bijušie ekonomikas ministri Artis Kampars un Daniels Pavļuts, bijušie Ekonomikas ministrijas valsts sekretāri Anrijs Matīss un Juris Pūce, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Izmeklēšanas komisijas deputāti pauda vienprātību, ka kopumā galaziņojums izdevies kvalitatīvs, taču viedokļi par atbildīgo vārdu minēšanu deputātiem atšķīrās.

Ints Dālderis kopā ar otru Vienotības pārstāvi komisijā Alekseju Loskutovu balsoja arī pret visa ziņojuma pieņemšanu. Savukārt balsojumā atturējās Saskaņa frakcijas pārstāvji Zenta Tretjaka un Igors Zujevs.

Pārējie astoņi komisijas locekļi ziņojumu atbalstīja. Zīmīgi, ka tieši vairākiem Vienotības politiķiem un Saskaņas līderim Ušakovam dokumentā piedēvēta morālā un politiskā atbildība par traģēdiju.

Izmeklēšanas komisija oficiāli darbu beigs pēc nedēļas. Tāpēc tiek pieļauta iespēja, ka vēl var paspēt Inta Dāldera vietā iecelt jaunu komisijas sekretāru, kurš galaziņojumu parakstīs, lai dokuments varētu stāties spēkā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl