Komentāri

Kā jau varēja prognozēt, mēģinājums parlamentā izmeklēt Zolitūdes traģēdiju ir pārvērsies par politisko farsu. TV3 Ziņas jau vēstīja, ka iepriekš tautas kalpi ne bez politiskām intrigām galaziņojuma projektā paziņoja 16 par traģēdiju atbildīgo amatpersonu uzvārdus.

Saprotot, ka pāršāvuši pār strīpu, deputāti, skatoties ar aizdomām vienam uz otru un rūpēs par partijas mundieri, sākuši garā saraksta  rediģēšanu.

Ar politiskām intrigām deputāti sākuši rediģēt par Zolitūdes traģēdiju atbildīgo politiķu sarakstu.

No rīta Saeimā izplatījās baumas, ka Vienotības deputāti nolēmuši no Zolitūdes traģēdijas parlamentārās izmeklēšanas galaziņojuma  svītrot visu atbildīgo amatpersonu uzvārdus ar ekspremjeru un partijas biedru Valdi Dombrovski priekšgalā.

Lai nodomu nepieļautu, opozīciju pārstāvošais komisijas vadītājs Ringolds Balodis sasauca ārkārtas sanāksmi.

Aiz politiskās sazvērestības stāvot Baloža sekretārs – Vienotību pārstāvošais Ints Dālderis -, kuru sēdē gan nemanīja. Balodis  mudināja kolēģus sākt rediģēt sarakstus, pirms to dara Vienotība.

No 16 uzvārdiem tika piedāvāts svītrot 9, galvenokārt bijušos Saeimas komisiju vadītājus, kuri personīgi neatbildēja par būvniecības regulējumu valstī.

Tomēr politiskais teātris ap jaunlaiku lielāko traģēdiju valstī ar to nav galā. Ziņojuma gala redakciju paredzēts apstiprināt pirmdien. Dālderis uzstās, ka no ziņojuma izsvītrojami arī septiņi atlikušie uzvārdi.

Saskaņā ar neoficiālu informāciju Dāldera priekšlikumu varētu atbalstīt komisijas vairākums.

Par Zolitūdes traģēdiju politiski un morāli atbildīgo amatpersonu sarakstā šobrīd lasāmi 16 amatpersonu uzvārdi.

Skaties video:

Lasi vēl