Zolitūdes traģēdijas cietušo biedrība protestē pret tiesas procesa vilcināšanu

3 komentāri
Zolitūdes traģēdijas cietušo biedrība protestē pret tiesas procesa vilcināšanu
JĀNIS ZVĒRS, TV3 ZIŅAS

Šodien, 21. oktobrī, pie tiesas ēkas Baldones ielā norisinājās Zolitūdes traģēdijā cietušo biedrības “Zolitūde 21.11.” rīkotā protesta akcija, kas organizēta, jo biedrība uzskata, ka ir vērojama tiesas procesa vilcināšana.

Biedrība paziņojumā masu medijiem akcentē, ka “Zolitūdes traģēdijas krimināllietas tiesas process joprojām atrodas pirmās instances izskatīšanas stadijā un 2019. gada laikā tajā nav noticis ievērojams progress”. Uz protestu sanākuši padsmit cilvēki. Viņi tur rokās plakātus – “Kad būs spriedums Zolitūdes lietā?”, “Prasām spriedumu!”, “Cietušo pacietībai ir gals”.

Biedrība paudusi cerību ieraudzīt protesta akcijā arī tieslietu ministru Jāni Bordānu (JKP) un Rīgas pilsētas Pārdaugavas tiesas pārstāvjus, lai saņemtu paskaidrojumus par tiesas gaitas organizatoriskajiem jautājumiem.

Jau ziņots, ka tiesneses Dzintras Zemitānes darbnespējas dēļ kopš septembra vidus nav notikušas ieplānotās Zolitūdes traģēdijas krimināllietas tiesas sēdes.

Pārdaugavas tiesas priekšsēdētāja Adrija Buliņa ar Tiesu administrācijas starpniecību iepriekš skaidroja, ka Zemitānes darbnespēja turpinās no 2019. gada 14. septembra un oktobra beigās kļūs zināms, vai tiesnese atgriezīsies darbā.

Ja tiesnese neatgriezīsies, tad tiks lemts par piemērotāko risinājumu, lai lietas iztiesāšana varētu veiksmīgi virzīties uz priekšu. Sadarbībā ar tiesas sastāvu tiks vērtēts, vai nepieciešams krimināllietas iztiesāšanas procesā iesaistīto tiesnesi Dzintru Zemitāni aizstāt ar rezerves tiesnesi Anitu Grāvīti, skaidroja Buliņa.

“Šajā lietā apzināti tiesas process netiek vilcināts, tomēr šobrīd neviens lēmums nedrīkst būt sasteigts, nepārdomāts un ir jāizvērtē ikviens apstāklis,” uzsvēra tiesas priekšsēdētāja.

3 komentāri