Zolitūdes traģēdija izgaismoja ”brāķus” likumos, tomēr ar to novēršanu nesokas raiti

Komentāri

Kopš Zolitūdes traģēdijas pagājis teju pusotrs gads, policija vēl turpina izmeklēt notikušā iemeslus un vainīgos. Traģēdija izgaismoja daudzus brāķus likumos un normatīvos, tomēr ar to novēršanu nesokas raiti.

Ja nebūtu Zolitūdes traģēdijas, Latvijā turpinātos daudzas līdz tam ierastās prakses būvniecībā, civilās aizsardzības un citās jomās, par kurām šobrīd daudzi mēdz šausmināties. Valdība būtiski mainījusi būvniecības jomu regulējošos normatīvos aktus, bet darāmā vēl daudz.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zolitūdes traģēdija izgaismoja trūkumus atbildīgo personu un pašu cilvēku attieksmē pret drošību. Tikmēr eksperti jau vairāk nekā gadu nespēj vienoties par jauniem ugunsdrošības noteikumiem, kas paredz precīzāk noteikt, ka, ieslēdzoties signalizācijai, cilvēkiem nekavējoties jāpamet ēka.

Visvairāk iebildumu esot no Tieslietu ministrijas puses. Glābšanas dienests sola noteikumus valdībā iesniegt maijā, bet vienlaikus gan uzsver, ka šie noteikumi risina vien situācijas, kad izcēlies ugunsgrēks, bet nenosaka, kas jādara, ja signalizācija iedarbojas citu iemeslu dēļ.

Maxima, negaidot noteikumus, pati jau pērn mainīja evakuācijas kārtību.

Kāpēc īsti Zolitūdes traģēdijas dienā ieslēdzās signalizācija veikalā, vēl tiek izmeklēts. Bet kopumā ar aktuālo traģēdijas izmeklēšanas situāciju ceturtdien iepazīsies Ministru prezidente Laimdota Straujuma, savukārt parlamentārās izmeklēšanas komisija ar policijas veiktās izmeklēšanas slēdzieniem tiks iepazīstināta pēc mēneša, 20. aprīlī.

Lasi vēl