Komentāri

Kopš Zolitūdes traģēdijas pagājis teju pusotrs gads, policija vēl turpina izmeklēt notikušā iemeslus un vainīgos. Traģēdija izgaismoja daudzus brāķus likumos un normatīvos, tomēr ar to novēršanu nesokas raiti.

Ja nebūtu Zolitūdes traģēdijas, Latvijā turpinātos daudzas līdz tam ierastās prakses būvniecībā, civilās aizsardzības un citās jomās, par kurām šobrīd daudzi mēdz šausmināties. Valdība būtiski mainījusi būvniecības jomu regulējošos normatīvos aktus, bet darāmā vēl daudz.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zolitūdes traģēdija izgaismoja trūkumus atbildīgo personu un pašu cilvēku attieksmē pret drošību. Tikmēr eksperti jau vairāk nekā gadu nespēj vienoties par jauniem ugunsdrošības noteikumiem, kas paredz precīzāk noteikt, ka, ieslēdzoties signalizācijai, cilvēkiem nekavējoties jāpamet ēka.

Visvairāk iebildumu esot no Tieslietu ministrijas puses. Glābšanas dienests sola noteikumus valdībā iesniegt maijā, bet vienlaikus gan uzsver, ka šie noteikumi risina vien situācijas, kad izcēlies ugunsgrēks, bet nenosaka, kas jādara, ja signalizācija iedarbojas citu iemeslu dēļ.

Maxima, negaidot noteikumus, pati jau pērn mainīja evakuācijas kārtību.

Kāpēc īsti Zolitūdes traģēdijas dienā ieslēdzās signalizācija veikalā, vēl tiek izmeklēts. Bet kopumā ar aktuālo traģēdijas izmeklēšanas situāciju ceturtdien iepazīsies Ministru prezidente Laimdota Straujuma, savukārt parlamentārās izmeklēšanas komisija ar policijas veiktās izmeklēšanas slēdzieniem tiks iepazīstināta pēc mēneša, 20. aprīlī.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl