Zolitūdes traģēdijā cietušos šokē pārsteidzoši mazais sods, kuru var piemērot šodien aizturētajām personām

0 Komentāru
Zolitūdes traģēdijā cietušos šokē pārsteidzoši mazais sods, kuru var piemērot šodien aizturētajām personām
FOTO: LETA

Gadu un divus mēnešus gaidījuši, kad beidzot tiks nosaukts kāds aizdomās turamais, cietušie tomēr vēl neuzskata, ka pie atbildības tiks saukti visi vainīgie. Turklāt viņus šokē pārsteidzoši mazais iespējamais sods šodien aizturētajām personām.

Imants Burvis Zolitūdes traģēdijā zaudēja dēlu. Nešauboties par to, ka lielveikala Maxima sagrūšanā un 54 cilvēku bojāejā saskatāma abu šodien apcietināto personu – būvinženiera Ivara Sergeta un būvekspertīzes veicēja Andra Gulbja vaina – Burvis šaubās, vai tiks izmeklēta iespējamā politiskā korupcija un celtas apsūdzības tajā iesaistītajiem.

”Šie cilvēki ir tas augstākais, nezinu, var būt būs arī augstāks līmenis, bet manuprāt, augstākais līmenis, kas tiks atļauts kriminālpolicijai izmeklēt, jo tālāk sākas vainīgie politiķu aprindās un tur – es ļoti gribētu kļūdīties, bet man ir dziļa pārliecība, ka tur policija klāt netiks laista,” norāda Burvis.

Cietušie arī iepriekš ne reizi ir izteikuši šaubas, vai apsūdzēti tiks īstie vaininieki, tāpēc daudzi šodien sazvanītie vispār atteicās no publiskas viedokļa paušanas. Cietušo intereses pārstāvošās biedrības vadītāja, Saeimas deputāte Regīna Ločmele Luņova norāda, ka no vienas puses – ir prieks, ka beidzot notikuši pirmie divi aresti. Tomēr viņa ir satriekta par to, ka apsūdzība abām personām celta Krimināllikuma panta, kas paredz pārāk maigu sodu – tikai līdz 4 gadiem cietumā.

”Es atvainojos, mēs runājam par 54 cilvēku nāvi! Un izmeklēšanai bija jānosaka cēloņi, kāpēc viņi gājuši bojā. Es ceru, ka šis pants tiks pārkvalificēts, un tāda būs nepārprotama cietušo nostāja un prasība,” norāda Ločmele.

Tikmēr Saeimas parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītājs Ringolds Balodis telefonintervijā LNT norāda, ka komisija neatkarīgi no policijas izmeklēšanas pārbaudīs, vai Zolitūdes traģēdijā vainojami arī sistēmiski cēloņi un vai izdarīts viss, lai novērstu šādu nelaimju atkārtošanos.

”Šobrīd gribētos redzēt, kā tas turpināsies tālāk, kādas būs procesuālās darbības . Mēs šodien pārrunājām ar Ģenerālprokuroru Kalnmeiera kungu, ka ar viņu un policistiem komisijā tiksimies februāra beigās, jo līdz tam laikam notiks intensīvs darbs. Tā ka man ir pamats domāt, ka šie aresti nav pēdējie,” norāda Balodis.

Cietušie sagaida, ka gan policija, gan parlamentārās izmeklēšanas komisija neignorēs politiskajā nolaidībā vainīgo personu atbildību.

0 Komentāru