Zolitūdes traģēdijā apsūdzētie pēdējā vārdā vainu neatzīst; tiesa spriedumu sola pasludināt pēc divām nedēļām

0 Komentāru

Latvijas skaļākajā prāvā – Zolitūdes traģēdijas lietā – tiesas darbs faktiski noslēdzies. Otrdien apsūdzētie teica pēdējo vārdu. Tagad soģiem atlicis tikai uzrakstīt spriedumu.

Otrdien pirmajā tiesas daļā savas aizstāvības runas no lapas nolasīja apsūdzētais būvinženieris Ivars Sergets, veikala projekta būvekspertīzes veicējs Andris Gulbis, arhitekts Andris Kalinka un uzņēmuma “Re&Re” būvdarbu vadītājs Staņislavs Kumpiņš. Prokuratūra katram no viņiem prasa septiņu gadu un sešu mēnešu cietumsodu.

Apsūdzētie savā pēdējā vārdā pauda nožēlu, ka veikals sabrucis, bet savu vainu notikušajā neviens neatzina. Vainoja citus apsūdzētos, izskanēja arī kritika prokuratūras virzienā. Cerībā uz mazāku sodu piesaukti dažādākie argumenti: versijas, ka pārējie viltojuši dokumentus, vainīgi ir citi, tikai ne katrs konkrētais apsūdzētais, tika piesaukti aizgādībā esoši mazi bērni, augsti profesionālās ētikas standarti.

Pēc pusotras stundas, kad apsūdzēto kompānija savu vārdu bija teikusi, tiesa pasludināja pārtraukumu. Apsūdzētie steigā pameta tiesas zāli, atsakoties no komentāriem. “Nebūs, nebūs, nebūs! Advokātam prasiet,” TV3 Ziņām vien norādīja apsūdzētais Andris Gulbis.

Taču Gulbja advokāts Dmitrijs Skačkovs paziņoja, ka ar “propagandas kanāliem” nerunā, un aizmuka. Pēc apsūdzēto pēdējā vārda uzklausīšanas traģēdijas upuri pauda sašutumu. Neviens vainu negrib atzīt.

“Situācija ir tāda, ka faktiski par vainīgajiem, visticamāk, tiks atzīti cietušie, kas iegāja veikalā un gāja bojā. Tiešām, neviens līdz šim vainu nav atzinis. Situācija kļūst komiska. Kas tad ir atbildīgs par upuriem,” neizpratnē ir cietušo pārstāve Jevgenija Tverjanoviča-Bore.

“Kurš gan grib atzīt vainu! Viņi kolektīvi to visu izdarīja, bet kolektīvi jau neiesēdināsi. Pa vienam arī. Tā ir tāda viltība,” TV3 Ziņām saka viens no traģēdijā cietušajiem Stepans.

Piecu gadu cietumsodu prokuratūra lūgusi piemērot trīs Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem, arī uzņēmuma “Maxima Latvija” darba aizsardzības vecākajai ekspertei. Tiesa saīsināto spriedumu plāno pasludināt pēc divām nedēļām, 18.februārī.

0 Komentāru