Zolitūdes krimināllietas spriedumu pasludinās striktā drošības režīmā

2 komentāri
Zolitūdes krimināllietas spriedumu pasludinās striktā drošības režīmā
LĀSMA BINDERE, TV3 ZIŅAS

Vairāk nekā sešus gadus pēc Zolitūdes traģēdijas tiesa nolasīs spriedumu krimināllietā.

Lai nodrošinātu kārtību, pie tiesu nama novietotas trīs policijas automašīnas ar iedegtām bākugunīm. Tikmēr, lai ieietu tiesas ēkā, jāiziet drošības pārbaude. Lai nekavētu sprieduma pasludināšanu, interesenti tika aicināti ierasties aptuveni pusotru stundu pirms sēdes sākuma.

Zolitūdes traģēdijas krimināllieta ierosināta pēc tam, kad, sabrūkot veikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki un vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Lietā uz apsūdzēto sola sēž deviņas personas. Piecām no tām – ēkas būvinženierim Ivaram Sergetam, veikala projekta būvekspertīzes veicējam Andrim Gulbim, būvuzraugam Mārtiņam Draudiņam, arhitektam Andrim Kalinkam un “Re&Re” būvdarbu vadītājam Staņislavam Kumpiņam – prokuratūra lūdz piemērot septiņus ar pusi gadus ilgu cietumsodu. Pārējiem apsūdzētajiem – trīs tā laika Rīgas pilsētas būvvaldes darbiniekiem, kā arī “Maxima” darba aizsardzības vecākajai ekspertei – prokuratūra lūdz piemērot piecu gadu cietumsodu.

Apsūdzētie savā pēdējā vārdā pauda nožēlu, ka veikals sabrucis, taču savu vainu notikušajā neviens neatzina. Šodien tiesa nolasīs saīsināto spriedumu. Izskan prognozes, ka šodien tiesa saīsināto spriedumu varētu nepagūt nolasīt, jo tas uzrakstīts uz daudziem simtiem lappušu.