Zolitūdē sākusies sabrukušās ”Maximas” drupu novākšana

Komentāri

Pirmdienas, 18. augusta, rītā sākusies Zolitūdē sabrukušā ”Maxima” veikala drupu novākšana, ziņo LNT raidījums ”900 sekundes”.

Veikala atlikušās daļas demontāža ilgs aptuveni divas nedēļas, informēja ”Maxima” pārstāvji. Darbus veiks uzņēmums SIA “Āboltiņa būvuzņēmums “AG”. Darbu veikšana teritorijā plānota darba dienās no 8:00 līdz 18:00.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Zolitūdes traģēdijas vietas tuvākās apkaimes iedzīvotāji tiek aicināti aizvērt logus darbu laikā, lai izvairītos no iespējamas putekļu iekļūšanas dzīvokļos.

Patlaban veikala drupas klasificētas kā A kategorijas grausts, kas vērtējams kā vidi degradējošs un bīstams apkārtējai sabiedrībai.

Tāpat SIA “Maxima Latvija” un SIA “Homburg Zolitūde” vienojušies par darbu sadali – SIA “Maxima Latvija” uz ģenerālpilnvaras pamata, uzņēmusies drupu aizvākšanu un izvešanu no teritorijas, kā arī atlikušās ēkas virszemes daļas demontāžu. Savukārt SIA “Homburg Zolitūde” pārziņā ir ēkas teritorijas norobežošana, apsardzes nodrošināšana, kā arī ēkas pazemes stāva un dzīvojamās ēkas konservācijas darbu veikšana. Teritorijas sakārtošanas darbos SIA “Maxima Latvija” sadarbojas arī ar Zolitūdes traģēdijā cietušo un bojā gājušo tuvinieku biedrību “Zolitūde 21.11.”.

Pērn, 21.novembrī, Zolitūdē, iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Lasi vēl