Znotiņa šaubās, vai pieņemt Kontroles dienesta vadītājas amatu

Pievienot komentāru
Znotiņa šaubās, vai pieņemt Kontroles dienesta vadītājas amatu
Foto: LETA

Ir atrasts jauns priekšnieks Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienestam. Taču vēl nav skaidrs, vai visaugstāk novērtētā kandidāte amatu tiešām ieņems.

Atšķiras gan versijas, kas ir pamatā šai neskaidrībai. Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers pirmdienas rītā sasauktajā preses konferencē paziņoja, ka konkursa uzvarētājs lūdzis laiku pārdomām, bet pati kandidāte Ilze Znotiņa Tv3 Ziņām savu minstināšanos skaidroja ar garantiju trūkumu, ka viņas vīzijai par dienesta nākotni būs atbalsts.

Par naudas atmazgāšanas apkarošanu atbildīgais dienests ir pakļauts prokuratūrai, tādēļ tā vadītāju izraugās ģenerālprokurors. Pašreizējā vadītāja Viestura Burkāna pilnvaru termiņš beidzas šomēnes, un viņa pēctecis tika meklēts atklātā konkursā.

Pagājušonedēļ Kalnmeiers uzrunājis potenciālo vadītāju, kurš konkursa komisijas vērtējumā saņēmis augstāko punktu skaitu. Un sākotnēji šis cilvēks piekritis ieņemt amatu, bet pēc tam – maija brīvdienās – sācis šaubīties un lūdzis vēl laiku apdomai.

Ēriks Kalnmeiers
ģenerālprokurors

Es principā neko sliktu tajā apstāklī nesaskatu, jo darbs tiešām ir ļoti atbildīgs, un pašreizējā brīdī, kad mums banku un finanšu sektorā ir zināmas problēmas, tad tas ir tikai atbalstāmi pirms pieņemt tik atbildīgu lēmumu tomēr visu kārtīgi izvērtēt.

Kandidāta vārdu Kalnmeiers neatklāja, bet zvērināta advokāte Ilze Znotiņa Tv3 Ziņām apstiprināja, ka tā ir viņa. Znotiņa līdz šim pārstāvējusi Ārvalstu investoru padomi, piemēram, strīdos par maksātnespējas jomas sakārtošanu. Znotiņa norādīja, ka viņai neesot šaubu, vai vēlas vadīt iestādi. Taču šobrīd trūkstot garantiju, ka dienests spēs veiksmīgi pildīt savus pienākumus.

Ilze Znotiņa
advokāte

Ir jāvienojas, kādi uzdevumi ir jāveic, kā tos veikt un kāds tam nepieciešams finansējums, izmaiņas likumos vai personālā.

Šādas garantijas viņa sagaida no sava tiešā priekšnieka ģenerālprokurora un arī no Finanšu sektora attīstības padomes, kas apvieno virkni ministriju un komercbanku asociāciju. Tiklīdz tādas tiks saņemtas, viņa ir ar mieru sākt darbu.

Jāpiebilst, ka Kontroles dienesta vadības jautājums aktualizējās līdz ar Latvijas centieniem uzlabot banku sektora reputāciju, ko sagrāva ASV Finanšu ministrijas draudi piemērot sankcijas “ABLV Bank”, vainojot to naudas atmazgāšanā. Premjerministrs Māris Kučinskis vairākkārt paudis viedokli, ka dienesta ilggadējajam vadītājam Burkānam laiks amatu atstāt. Viņš konkursā saņēmis otru augstāko punktu skaitu.