Znotiņa: Kontroles dienesta darbiniekiem būs jāpalielina atalgojums

1 komentārs
Znotiņa: Kontroles dienesta darbiniekiem būs jāpalielina atalgojums
Foto: f64

Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta (Kontroles dienesta) darbiniekiem būs jāpalielina atalgojums, intervijā “900 sekundēm” sacīja dienesta topošā vadītāja Ilze Znotiņa.

Viņa atzina, ka dienesta vadības atalgojums ir bijis viens no augstākajiem sistēmā, taču, ja tas tiek salīdzināts ar ierēdņu, kā arī ar Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) darbinieku atalgojumu, tas būtu jāpaaugstina.

Znotiņa atzina, ka, visticamāk, FKTK darbības joma ir plašāka, bet darbinieku pienākumi ir līdzīgi. Līdz ar to viņas vadītā dienesta līdzekļi atalgojumam būtu jāpalielina uz pusi.

Taču par to tiks lemts pēc tam, kad tiks sakārtota dienesta darbība, izstrādāts jauns likums un noteikts attīstības virziens.

Kā iepriekš ir paudusi Znotiņa, Latvijā būtu jāizstrādā jauns Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas likums. Pēc Znotiņas vārdiem, esošais likums esot piedzīvojis tik daudz labojumu, ka būtu nepieciešams uzrakstīt jaunu. Viņa uzskata, ka pašreizējā redakcijā likums ir diezgan neskaidrs un īsti nav saprotams, kam un kādus pienākumus tas uzliek.

Znotiņa par šo jautājumu jau esot runājusi ar politiķiem un sapratusi, ka šādai viņas iecerei būs politiskais atbalsts.

Znotiņa amatā stāsies no 1. jūnija. Pašreizējais dienesta vadītājs Viesturs Burkāns šajā amatā ir kopš 1998. gada, un viņa pilnvaru termiņš beidzas šā gada 31. maijā.

Saruna ar Ilzi Znotiņu