Znotiņa: Atalgojumam Kontroles dienestā jābūt apmēram divreiz lielākam nekā pašlaik

9 komentāri
Znotiņa: Atalgojumam Kontroles dienestā jābūt apmēram divreiz lielākam nekā pašlaik
Foto: LETA

Atalgojumam Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jeb Kontroles dienestā ir jābūt līdzvērtīgam Finanšu un kapitāla tirgus komisijas darbinieku atalgojumam, tātad apmēram divreiz lielākam par pašreizējo, sarunā žurnālam “Ir” paudusi jaunā Kontroles dienesta vadītāja Ilze Znotiņa.

Viņa uzsver, ka jaunajā darbavietā mērķis nav pelnīt naudu, bet tai pašā laikā nedrīkst “piekāst tos cilvēkus, kas nāks ar mani strādāt komandā”.

Pēc Znotiņas teiktā, Kontroles dienestā nepieciešamas strukturālas pārmaiņas, un pirms uzņemties jauno amatu vajadzējis, lai politiķi ir gatavi šīs pārmaiņas konceptuāli atbalstīt. “Man vajadzēja, ka viņi apliecina – jā, esam sapratuši, ka šis neatkarības, autonomijas jautājums arī ir ļoti būtisks.” Tāpat bijusi nepieciešama zaļā gaisma jauna Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas likuma izstrādei. “Es nezinu valstī nevienu citu tik nekvalitatīvu likumu.” Pie jaunā projekta viņa pati esot gatava strādāt.

Znotiņa gan neizslēdz iespēju, ka jaunajā darbā var gadīties vilšanās. “Es nezinu – varbūt mani viens-divi sapakos, saliks tādu kubiku rubiku, ka man nekas cits vienkārši neatliks kā saprast, ka esmu vīlusies,” viņa norādījusi žurnālam, vienlaikus gan pagaidām paļaujoties uz solīto un paužot gatavību ķerties pie darba.

Znotiņa sagaida, ka no bankām ienāks daudz vairāk ziņojumu saistībā ar politiski nozīmīgām personām. Viņu interesējot panākt, lai bankas un arī citas personas prot tiešām identificēt, “kad notiek politiski nozīmīgu personu darījumi un māk identificēt arī naudas līdzekļu izcelsmi”, jo tie ir cilvēki, kas pieņem lēmumus Latvijā.

Pēc pieciem gadiem viņa uzskatītu, ka ir savā amatā kaut ko izdarījusi, ja būs panākts, ka “mēs zinām, no kurienes ir nauda mūsu politiķiem un biznesmeņiem”.

Jaunā Kontroles dienesta vadītāja gan neplānojot palikt šajā amatā ilgāk par pieciem gadiem.

Kā ziņots, Znotiņa jaunajā amatā stāsies no 1. jūnija.