Žirinovskis izsakās par Krievijas hakeru spēku: šādi mēs varam visu pasauli kontrolēt

0 Komentāru
Žirinovskis izsakās par Krievijas hakeru spēku: šādi mēs varam visu pasauli kontrolēt

Pēc veiksmīgajiem kiberuzbrukumiem ASV Krievija varētu mēģināt ietekmēt arī vēlēšanu iznākumus Eiropas Savienībā, tostarp Latvijā.

Par to trauksmi ceļ ārvalstu un pašmāju drošības eksperti. Eksprezidents Valdis Zatlers prognozē, ka Krievija mēģinās ietekmēt Latvijas lielāko pilsētu kā Rīgas, Daugavpils un Liepājas domju vēlēšanas. Lai mazinātu riskus, politiķi arī nolēmuši vairs necilāt kādreiz populāro izdeju pārņemt no idejas e-vēlēšanu praksi Latvijā.

Lai arī nav iespējams pateikt, vai Krievijas hakeri nodrošināja Donalda Trampa uzvaru ASV prezidenta vēlēšanās, eksperti nešaubās – pasaules ietekmīgākas valsts vēlēšanas piedzīvoja uzbrukumu. Oficiālā Maskava to gan noliedz, bet gandarījumu, ka Vašingtonai tika parādīts Krievijas kiberspēks, neslēpj par Kremļa lakstīgalu sauktais Vladimirs Žirinovskis.

Vladimirs Žirinovskis:

Nākamais būs informācijas karš! Kiberkarā galvenais ir informācija, ko iegūst caur internetu. Šajā ziņā mēs esam tikpat labi kā viņi. Tas viņus kaitina. Šādi mēs varam visu pasauli kontrolēt. Snoudens mums daudz informācijas iedeva. Viņi redz, ka Krievija ir apbruņota ar kiberieročiem. Tas viņiem ir bīstami.

Latvijas institūta pētnieks Māris Andžāns atzīst, – šoreiz Žirinovskis neplātās. Krievijai pār NATO nav militāra pārspēka, taču modernajā informācijas karam tā ir gatavojusies ilgi un pamatīgi.

0 Komentāru